Ankaragücü’nün Stat Sorunu İçin Adım Atıldı! Mehmet...

Ankaragücü'nün Stat Sorunu İçin Adım Atıldı! Mehmet Özhaseki Altındağ'da Muhtarlar ve STK'larla Bir Araya Geldi...

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Altındağ muhtarları ve STK'larıyla bir araya geldi.

10 Ocak 2019 - 14:27 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 14:27

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Altındağ muhtarları ve STK'larla yemekte bir araya geldi. Öncelikle bir konuşma gerçekleştiren Özhaseki, AK Parti hareketinin aslında genel yönetim hareketi gibi başladığını ve 1994 yılının milat gibi olduğunu belirterek, "Bizim misyonumuza sahip insanlar özellikle İstanbul'da Cumhurbaşkanımız, sonrasında Anadolu'da birçok yerde arkadaşlarımız ve ben de kendi şehrimde belediye başkanı seçildim ve işe başladık. Başladığımız dönem öncesindeki belediyecilikle bizim ortaya koyduğumuz belediyecilik arasında dağlar kadar fark var. Öncesinde takıntılı bir belediyecilik vardı" ifadelerini kullandı.

"Yurt dışında büyükşehirlerde ne varsa hepsini kendi şehirlerimizde gerçekleştirmiş olarak bıraktık" diyen Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:

"Eğer siz iyi niyetliyseniz Allah sizin tutan eliniz oluyor, gören gözünüz oluyor ve her işiniz rast gidiyor. Her işin başı iyilik. Biz bunun örneğini gösterdik. Hizmet belediyeciliği nedir, millet anladı. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden herkese nasıl hizmet edilin bunların örneklerini ortaya koyduk. Biz sosyal belediyeciliği getirdik. Hem hükümet olarak hem de belediyeler olarak. İnsanların gönlünü kazanamıyorsanız, insanlarla beraber yönetmiyorsanız bunun hiçbir anlamı yok. Belediyeler kolay yerler değil. İhtiyaç çok sıkıntı da çok. Bunları çözmek lazım.'

 

"ANKARA HALKI NE BEKLİYOR, HEPSİNİ TESPİT ETTİK"

Ankara'da biz bütün ilçelerimizde adaylarımızı belirledik. Cumhurbaşkanımız bana emir verdikten sonra o günden beri çalışmamı başlattım. 2-3 aydır bir gayret içerisindeyiz. 30 kişilik bir ekiple çalışmaya başladık. Ankara'daki yaşayan halk ne bekliyor bizden ve olmasını istemedikleri nedir diye hepsini tespit ettik. Çalışmanın neticesinde bir proje hazırlamaya başladık. 11 tane ana başlık belirledik. Bu başlıklarda ulaşımdan yeşil alana kadar, çevre projelerinden kırsal kalkınmaya kadar değişik alanlarda yüzlerce proje var. Onları da 111 başlıkta topladık ama bu binlerce edecek belki de.

 

"ÖNEMLİ PROJELERİN BİR KISMI ALTINDAĞ'DA"

Önemli projelerin bir kısmı Altındağ'da. 111 proje içinde 21 proje var. En geniş yeşil alanlar Altındağ'da. Neredeyse 5 milyon 700 bin metre kare yeşil alan var. Kültür yolunun başlaması, Ulus ve çevresindeki birçok projelerimiz de Altındağ'ı yakından ilgilendiriyor. Bütün bu projeleri yaparsak neticesinde Altındağlı vatandaşlarımız istifade edecek."

 

ANKARAGÜCÜ İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Özhaseki, Ankaragücü Stadyumu için Gençlik ve Spor Bakanı'yla bir görüşme yaptığını ve görüşmenin ardından Ankaragücü'nün stadyumu projesinin de en kısa zamanda başlayacağını belirtti.

AK Parti Altındağ Belediye Başkan adayı Asım Balcı da ilk programlarından birisini Altındağ'da düzenlediği için Özhaseki'ye teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kovboylar koronaya karşı
Kovboylar koronaya karşı
Ankara'da servis minibüsü seyir halinde alev aldı
Ankara'da servis minibüsü seyir halinde alev aldı