Ankaralı Başkanlardan Bayram Mesajı

Ankaralı Başkanlardan Bayram Mesajı

Ramazan Ayını bitirip bayram sevinci yaşadığımız bu günlerde, Ankara'daki belediye başkanları bayram tebrik mesajları yayınladı.

15 Haziran 2018 - 12:00

Ramazan Ayını bitirip bayram sevinci yaşadığımız bu günlerde, Ankara'daki belediye başkanları bayram tebrik mesajları yayınladı.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin Ramazan Bayramı mesajında “İslam aleminin, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramını idrak etmesi” temennisinde bulundu.

Çetin, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mesajında birlik beraberlik vurgusu yapan Başkan Selçuk Çetin “Hep birlikte Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Bayramlar birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için güzel bir fırsattır. Bu mübarek günlerde katliama uğrayan Filistin’deki kardeşlerimiz için de dua edelim” ifadelerine yer verdi.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, mesajında şunları kaydetti:“Milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı dik durmuş, kardeşlik bilincini güçlendirmiş, muhabbet ve dayanışmayı pekiştirmiştir. 24 Haziran seçimlerine giderken birlik ve beraberliğimizi bozmak için fitne üreten iç ve dış mihraklara karşı daha da kenetleneceğiz. Hiç şüphesiz Ramazanayında olduğu gibi Ramazan Bayramı da birlik beraberliği pekiştirmek,  paylaşmayı yaygınlaştırmak için önemli bir imkandır. Bayramlarda da gönül seferberliği ile ebedi kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bayramın coşkusunu, mutluluğunu tüm aile bireyleriyle, komşularımızla, hemşerilerimizle paylaşarak daha da anlamlı hale getirmeliyiz. Ramazan Bayramının güzel günlerin müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Akraba, komşu, eş dost, şehit aileleri ve gazilerimizi, hasta ve ziyaret bekleyen kardeşlerimizi lütfen unutmayalım. Kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını açalım, hayır dualarını alalım. Herkesi tebessüm ettirelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.”

 

GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI FATİH DURUAY

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Duruay mesajında Ramazan Bayramının   ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diledi.

Bayramların sevgi, hoşgörü, barış, kardeşlik ve yardımlaşmanın zirveye çıktığı özel günler olduğuna dikkat çeken Duruay mesajında şunları kaydetti:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir ramazan ayını geride bırakmak mübarek Ramazan Bayramı’na erişmek üzereyiz. Yüce Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız hayır ve hasenatı dergahında kabul etsin. Ramazan Bayramımız   ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirsin.Bayramlarımız sevgi, hoşgörü, barış, kardeşlik ve yardımlaşmanın zirveye çıktığı özel günlerdir. Bu nadide günlerin kıymetini bilerek, bayramımızın bayram tadında geçmesi için kırgınlıklarımızı ve küskünlüklerimizi sonlandıralım. Düşmanlıkların ve kinin son bulduğu barış ve sevginin hakim olduğu bir bayrama kavuşalım. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın İslam aleminin birlik ve  beraberliğine vesile olması Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, bu vesileyle bütün Gölbaşılı hemşehrilerimin, aziz milletimizin  ve bütün İslam aleminin  Ramazan Bayramını kutluyorum.”

 

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yayımladığı mesajla vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in bayram mesajı şöyle:

“Ülkemizin ve halkımızın birlik, bütünlüğü ve toplumsal barışımız için bayramların çok önemli bir rolü olduğunu, hepimizi daha da birleştirdiğini görüyor ve bunun sevincini yaşıyoruz. Bayramlar aynı zamanda toplumumuzun manevi zenginlikleridir. Yardımlaşma, dayanışma, eşitlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı günlerdir. Aynı duygularla mübarek Ramazan ayında her gün binlerce vatandaşımızı 5 bölgede kurduğumuz iftar çadırlarında ağırladık. Halkımızın en iyi koşullarda ibadetini yapabilmesi için camilerimizi temizlemeye devam ettik.

 

Bu ülkeyi kuran ve insanlarımızın özgürce ibadetini yapmalarını sağlayan Büyük Atatürk’e ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını bir kez daha saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Bağımsız ve özgür bir ülke olmamızı onlara borçluyuz.

 

Hep birlikte umutla, mutlulukla, yaşadığımız bu bayramın, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa barış getirmesini diliyorum. İnanıyorum ki bu bayramda daha büyük bir istenç ve mutlulukla birlikteliğimizi güçlendirecek ve geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Kardeşçe bir yaşam temennisiyle halkımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık, huzur, esenlik diliyorum.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Ankara’da su kesintisi
Ankara’da su kesintisi