Ankaralı Belediye Başkanlarından Yeni Yıl Mesajı
  • Reklam

Ankaralı Belediye Başkanlarından Yeni Yıl Mesajı

Ankaralı Belediye Başkanları yeni yıl nedeniyle temenni mesajları yayınladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “2018, umutlarımızın başlangıç yılı olsun”, derken, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ''2017 yılı Altındağ için yatırım yılı oldu'' ifadelerini kullandı. İşte başkanların yeni yıl mesajları...

30 Aralık 2017 - 13:28

Ankaralı Belediye Başkanları yeni yıl nedeniyle temenni mesajları yayınladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “2018, umutlarımızın başlangıç yılı olsun”, derken, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ''2017 yılı Altındağ için yatırım yılı oldu'' ifadelerini kullandı. İşte başkanların yeni yıl mesajları...

 

YAŞAR, “2018, UMUTLARIMIZIN BAŞLANGIÇ YILI OLSUN”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2018 yılının Türkiye’ye ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dileyerek, “Acısıyla tatlısıyla bir yılı geride bıraktık. 2018 yılı insanlık için acıların yaşanmadığı, demokrasi ve refahın yükseldiği bir yıl olsun. Yeni yıl umutlarımızın başlangıç yılı olsun” dedi.

Yaşar, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, 2018 yılının terörün son bulduğu, birlik ve beraberliğin güçlendiği, demokrasi ve insan haklarında ilerlemelerin kaydedildiği bir yıl olması temennisinde bulundu. Yaşar mesajında şunları kaydetti:

 “Yeni yılın başta ülkemiz ve tüm insanlık için barış, sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. 2018 yılında da dört yıldır Yenimahalle’de çalışma arkadaşlarım ile birlikte yürüttüğümüz insan odaklı hizmet anlayışını sürdürmeye, Yenimahalleli hemşerilerimin ihtiyaç ve taleplerine yönelik hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz.

Altyapıdan çevreye, sosyal hizmetlerden kültür ve sanata kadar Cumhuriyetimizin Başkentine yakışır hizmetleri ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Halkımızın bize verdiği emaneti, her şeyden üstün bilerek, büyük titizlikle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle 2018 yılının ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini en içten duygularla temenni ediyorum.

 

2017 YILI ALTINDAĞ İÇİN “YATIRIM” YILI OLDU

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında “2017 yılı Altındağ için ‘Yatırım Yılı’ oldu. İlçemizin ihtiyaçları doğrultusunda birçok önemli yatırımın açılışını gerçekleştirdik. Ankara’ya ve Türkiye’ye değer katan projelere imza attık. 2018 yılının da Altındağ'ın ve Altındağlıların kazanacağı bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Tiryaki’nin yeni yıl mesajı şöyle:

“Geride bıraktığımız yılda Altındağlıların da desteğiyle çok güzel çalışmaları hayata geçirdik. Altındağ Belediyesi olarak 2017 yılında kentin fiziki ve zihinsel dönüşümü için önemli projeler ve açılışlar gerçekleştirdik. Mahallelerimizin ihtiyaçları ve mahalle dokusuna uygun kentsel dönüşüm kapsamında sağlık merkezinden kültür merkezine, kütüphaneden mahalle camilerine kadar onlarca açılışa imza attık. Altındağ 2017 yılında yatırımcılar açısından en gözde ilçeler arasında yer aldı. Altındağ’ın zihinsel dönüşümü için başlattığımız kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerimize hız kesmeden devam ettik. Altındağ artık şehre değer katan etkinliklerin yapıldığı bir merkez haline dönüştü.

2003 yılında 33 milyon TL olan belediye gelirlerini, 2017 yılında 312 milyon liraya çıkardık. 2003 yılında yatırıma 2 milyon lira bile harcanamazken, 2017 yılında 140 milyon liralık yatırım yaptık. Uyguladığımız “Değişim Yönetimi Modeli” ile belediyenin yapısını ve işleyişini de tepeden tırnağa değiştirdik.

2018 yılında da, bundan önce olduğu gibi, yılmadan, yorulmadan ve ilk günkü heyecanımızla, doğru bildiğimiz yoldan yürümeye devam edeceğiz. Yeni yılla birlikte yeni umutlarla yeni hedeflere doğru kararlılıkla ilerlemeyi sürdüreceğiz.  ‘Ağzı dualı Altındağlılarla’ çıktığımız bu yolda birlik, beraberlik duyguları içerisinde, çok daha güzel işlere imza atacağız.

Yeni yılın, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Tüm dünya adına sorunların çözüme kavuştuğu, zulüm ve acıların son bulduğu, ülkece birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği bir yıl olmasını temenni ediyor, hepimize sağlık, mutluluk, başarı dolu güzel bir yıl diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla

 

ALPER TAŞDELEN’İN YENİ YIL MESAJI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, vatandaşların yeni yılını kutlayan yeni yıl mesajı yayımladı. Taşdelen mesajında şöyle dedi:

"Tarihin en zor zamanlarında bu ülkeyi kurmuş Büyük Önder Atatürk’ün ilçesi Çankaya’da, halkımız için çalışarak bir yılımızı daha geride bıraktık. Çankaya Belediyesi’nin her kademesindeki arkadaşlarımla tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyoruz.

Geçtiğimiz 3,5 yılda Çankaya’ya 104 eser bırakarak, Çankaya tarihinin en büyük yatırım programını hayata geçirdik ve halkımıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşadık. 2018 yılında da ilçemize yeni eserler kazandırmaya, halkımız için çalışmaya devam edeceğiz.

2018 yılının dünyamıza, ülkemize barış ve huzur getirmesi, bunun bir temenniden öte gerçeklik kazanması dileğiyle, sağlık, esenlik, mutluluk ve huzur diliyorum."

 

SELÇUK ÇETİN’DEN YENİ YIL MESAJI

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Sevinci ve hüznü birlikte yaşadığımız 2017’yi geride bırakırken yeni yılın hepimize sağlık, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yayımladığı yeni yıl mesajında tüm insanlığın yeni yılını tebrik ederek 2018’in umutların çoğaldığı, barış ve kardeşliğin dünyaya egemen olduğu, terör ve şiddetin son bulduğu bir yıl olmasını diledi. 2017’de herkesi derinden üzen hadiselerde şehit olan güvenlik güçlerine ve terör eylemlerinde katledilen vatandaşlara bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen Başkan Çetin, mesajında şunları kaydetti:


“Bu güzel vatan toprağında herkesin kardeşçe, barış içinde yaşadığı, terörün son bulduğu, umutların çoğaldığı, iyilik ve merhametin dünyaya egemen olduğu bir yıl olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta kıymetli hemşerilerim olmak üzere tüm insanlığın yeni yılını tebrik ediyorum.”

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..