Ankaralı Çiçek Kadınlar

Ankaralı Çiçek Kadınlar

Kadınlara her zaman her konuda destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de "Kadına Şiddete Hayır Haftası” kapsamında tüm kadınları temsilen, Başkent'te yaşayan mülteci kadınlara çiçek hediye etti.

14 Aralık 2018 - 11:41

Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü Peyzaj bölümü personeli, "Kadına Şiddete Hayır" farkındalığı oluşturmanın sembol rengi olan turuncu çiçeklerle, Kuzey Yıldızı’nda bulunan Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi üyesi mülteci kadınlara sürpriz yaptı.

 

KADINA ŞİDDETE KARŞI TURUNCU FARKINDALIK

"Kadına Şiddete Hayır" sloganıyla yol çıkılan sosyal sorumluluk projesinin farkındalık rengi olan turuncu tişörtlerle mülteci kadınların eğitim gördüğü merkeze gelen ANFA personeli, ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya ile birlikte turuncu çiçekleri, mülteci kadınlara ve çocuklara hediye etti.

Başkent'te yaşayan mülteci kadınlar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde Türkçe eğitim alıyor. Türkçeyi öğrenen mülteci kadınlar daha sonra bilgisayar, aşçılık, pastacılık ve terzilik gibi mesleki eğitim programlarına katılıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı