Ankaralı Fotoğrafçı Esnafı 10 Kasım’da Ata’nın Huzurunda

Ankaralı Fotoğrafçı Esnafı 10 Kasım'da Ata'nın Huzurunda

Türkiye genelinde fotoğrafçılık yapan esnaf, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü 10 Kasım'da Ankara'da buluşarak, Anıtkabir'i ziyaret etti, Atatürk'ü mezarı başında andı.

11 Kasım 2017 - 13:42

Türkiye genelinde fotoğrafçılık yapan esnaf, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü 10 Kasım'da  Ankara'da buluşarak, Anıtkabir'i ziyaret etti, Atatürk'ü mezarı başında andı.  

Ankara Fotoğrafçılar  Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın ev sahipliğinde Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon, Eskişehir fotoğrafçı esnafı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında Anıtkabir'de düzenlenen anma töreni programına katıldı. Fotoğrafçılar, 10 kasım  saat 11.00’da Anıtkabir aslanlı yoldan yürüyerek atanın mozolesinde saygı duruşunda bulundu.

Ankara Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Feyzi Gündoğdu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, "Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet yolunda ilerleyen nesiller olarak Atatürk'ün değerlerine ve hatıralarına var gücümüzle sahip çıkmak hepimizin ortak görevi olmalıdır. Ülkemiz için önemi çok büyük olan Atatürk,  çağdaş ve güçlü Türkiye Cumhuriyetini kurmuş  önemli bir değerimizdir. Büyük önderimiz Atatürk'ü ölümünün 79. yılında rahmet ve şükranla yad ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı