Ankaralı Hurdacı Esnafı’ndan Mehmetçiğe Destek Yürüyüşü

Ankaralı Hurdacı Esnafı'ndan Mehmetçiğe Destek Yürüyüşü

Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya: “Hurdacı esnafı olarak ülkemiz ve milletimiz adına doğru olanın yapıldığına inandığımız Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek veriyoruz.”

25 Şubat 2018 - 17:27

Hurdacılar Sitesi Merkez Ulu Camii’nde vatan için canlarını veren aziz şehitlerin ruhları için okutulan Mevlid-i Şerif’in ardından yüzlerce hurdacı esnafı, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla ellerinde Türk bayrakları ile “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kalbimiz Mehmetçikle”, “Kahrolsun PKK”  şeklinde sloganlar eşliğinde sitenin içinde yürüdü.

Ankara Hurdacılar Esnaf Odası tarafından Hurdacılar Sitesi’nde düzenlenen yürüyüşte bir basın açıklaması yapan Ankara Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı İrfan Çinkaya, Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı  Harekatı’nı sonuna kadar desteklediklerini ve Mehmetçiğin yanında olduklarını  göstermek için önce şehitler için Mevlid okuttuklarını, ardından da Türk bayrakları ile yürüyüş düzenlediklerini belirterek, şunları kaydetti: “Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir, hainlere gereken cevabı vermeye de devam edecektir.

Sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasının saygın esnafları olarak ülkemiz, milletimiz adına doğru olanın yapıldığına inandığımız Zeytin Dalı Harekatı'na verdiğimiz destek, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilk günkü gibi çok güçlü bir şekilde devam etmektedir. O Milli duruşumuzu Hurdacılar Esnafı olarak hepimiz sergilemekteyiz.

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, kendisi ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım attığımız Zeytin Dalı Harekatı’nda Şehitlerimiz var, Gazilerimiz var bu nedenle Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan Rahmet, yaralı Gazilerimize acil şifalar dilerim.

Masum insanları katleden ve Türkiye'nin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına Türk Milleti olarak sessiz kalamazdık. Hükümetimizin kararı ile Mehmetçiğimizin başlattığı Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden operasyonlarıyla Türkiye'nin, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde verdiğini hepimiz görmekteyiz.

Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizlerin aramızdaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize kimse düşman edemez. Ben buradan ayrıca harekata tam destek veren her üç büyük siyasi partimize de 15 Temmuz'da olduğu gibi, ülke menfaati için gösterdikleri ortak ve kararlı duruşları için ayrıca teşekkür ediyorum.

Ankara’da önemli bir sivil toplum kuruluşu ve iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.

Son olarak diyorum ki; Allah ömrümüzü zeytin ağacı gibi uzun, bedenimizi zeytinyağı gibi sıhhatli, yuvamızı zeytin taneleri gibi bereketli yapsın. Rabbim Mehmetçiğimizi, güvenlik güçlerimizi korusun.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x