Ankaralı Mali Müşavirler İsyan Etti

Ankaralı Mali Müşavirler İsyan Etti

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası(ASMMMO) Genel Merkezi önünde yapılan basın açıklaması ile Gelir İdaresi Başkanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın son dönemde gerçekleştirdiği uygulamalar protesto edildi.

16 Eylül 2017 - 14:09

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası(ASMMMO)  Genel Merkezi önünde yapılan basın açıklaması ile Gelir İdaresi Başkanlığı ile Maliye Bakanlığı’nın son dönemde gerçekleştirdiği uygulamalar protesto edildi.

Çok sayıda muhasebeci ve mali müşavirin katıldığı basın açıklamasında Ankaralı Mali Müşavirler adına ASMMMO Başkanı Ali Şahin basın açıklamasını yaptı.

 

ANGARYALARA BOYUN EĞMEYİZ

Angaryalara karşı meslektaşlarımızı her platformda koruyacağız diyen Şahin şunları söyledi: Büyük bir mesai gerektiren vergi beyannamelerinin ve mali tabloların hazırlanması işlemlerini özveriyle yerine getiren meslek mensupları her geçen gün yoğunlaşan Bakanlık talepleri karşısında ofislerinden çıkamaz hale gelmişlerdir. Unutulmamalıdır ki istenen her yeni bilgi veya belgenin muhatabı “mükellef” olarak ifade edilse bile asıl muhatap her zaman “meslek mensubu” olmaktadır.

 

MESLEKTAŞLARIMIZI KORUMAK ASLİ GÖREVİMİZ

Meslektaşlarının menfaatlerini, iş düzenlerini, mesleki birikimlerini korumak için bu makamlarda bulunduklarını belirten ASMMMO Başkanı Ali Şahin, “Meslek mensuplarının menfaatlerini korumak birliğimizin temel görevidir. Kamu yararı ve ülke menfaatleri söz konusu olduğunda mesai kavramına bağlı kalmaksızın büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan mensuplarımız, bugüne kadar maddi bir karşılığı olmasa dahi kamunun istediği birçok istatistiki bilgiyi hazırlamış ve vergi denetiminin alt yapısını oluşturmuştur.” dedi.

Bu konuda açıklama yapan Mali Müşavir Ümit üncer şu ifadeleri kullandı:

'’Mali Müşavirler üzerlerinde piyasanın yoğun iş yükü ve rekabeti altında yaşam standartlarına göre yine Maliye’nin belirlediği düşük bedeller ile müşterilerine hizmet verdiklerini buna rağmen devletin farklı birimlerince aynı bilgi ve belgeyi bir çok kere istediği, fatura sayısını ise zaten çeşitli yollardan bildirmelerine rağmen kendilerine gelen çok sayıdaki faturanın sayılmasının ve bir daha istenmesinin kendilerine aşırı yük yükleyeceğini net bir dille belirtmektedirler’’

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı