Ankaralı Minikler İçin Eğitici Tatil Etkinlikleri

Ankaralı Minikler İçin Eğitici Tatil Etkinlikleri

​​​​​​​Çankaya Belediyesi, “Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinliği” ile 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrencilere sanat ve eğlence dolu bir programla buluşturdu.

25 Ocak 2019 - 14:19

Çankaya Belediyesi, “Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinliği” ile 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrencileri sanat ve eğlence dolu bir programla buluşturdu.

Hollanda Büyükelçiliği ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik kapsamında öğrenciler animasyon film gösterimleri, tiyatro oyunu ve animasyon atölyeleriyle tatilin tadını çıkardı.

Çocukların duygusal ve sosyal gelişimine katkı sağlayan sanatsal faaliyetlerin önemini daima gözeten Çankaya Belediyesi, ara tatilde de çocukları sanat ile buluşturdu. 3 gün boyunca Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya ve Hollanda Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Erik Weststrate de katıldı. Bademlidere, Cebeci, Esat, Sokullu, Karapınar, Zübeyde Hanım ve Mürsel Uluç Çankaya Evlerinde çeşitli programlara katılan çocukların katıldığı programlar her gün 50’şer kişilik gruplar halinde gerçekleşen etkinliklere toplam 650 çocuk katıldı.

İlk gün KLIK Animasyon Çocuk Filmleri Gösterimi ile başlayan programın ikinci günü, Atta Festival’in “Wanted Rabbit” (Tavşan Aranıyor) oyunu ile devam etti. “Türkiye’deki çocukların da Avrupa’daki yaşıtları gibi kaliteli oyunlar izleme hakkı var” düşüncesiyle kurulan Atta Festival’in sahnelediği oyun ile çocuklar ekolojik tema çerçevesinde minyatür şehri ele geçiren bir tavşan ve onun peşindeki üç polisin hikayesine ortak oldu.

Programın son günü ise Cinekid Sinema Atölyesi’nde çocuklar kendi öykülerini mini bir animasyon filmine dönüştürmenin heyecanını yaşadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sayısı yüzde 84 azaldı
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların...