Ankaralı Tunay Sarıçam Çalı Çizgi Film Karakterlerinden...

Ankaralı Tunay Sarıçam Çalı Çizgi Film Karakterlerinden Kurabiye Yaptı

Ev hanımı Tunay Sarıçam Çalı, hobi olarak başladığı kurabiye yapımını işe dönüştürdü. Limonlu, zencefilli, tarçınlı kurabiyelerin üzerine çeşitli figürler yaparak, tunay_butik_kurabiye hesabıyla instagram üzerinden tüketiciye ulaştıran Çalı, kurabiyelerinin özellikle çocukların ilgisini çektiğini ve insanlar tarafından da beğenildiğini dile getirdi. 

11 Ocak 2019 - 11:41

Ev hanımı Tunay Sarıçam Çalı, evde geçirdiği vaktini değerlenmek amacıyla yapmaya başladığı kurabiyeleri, sosyal medya platformu instagram üzerinden tüketiciye ulaştırıyor. 

Hobi olarak başladığı kurabiye yapımında özel günler için çeşitli şekil ve figürlerle yaptığı kurabiyeleri tüketiciye ulaştıran Tunay Sarıçam Çalı, yaptığı kurabiyelerle hem evde dolu dolu vakit geçirdiğini hem de aile bütçesine katkı sağladığını belirterek, ev hanımlarına da kendilerine hobi edinerek bir şeyler üretmesi tavsiyesinde bulundu. 

Yaptığı limonlu, zencefilli, tarçınlı kurabiyelerin üzerine çeşitli figürler yaparak, tunay_butik_kurabiye hesabıyla instagram üzerinden tüketiciye ulaştıran Çalı kurabiyelerinin özellikle çocukların ilgisini çektiğini ve insanlar tarafından da beğenildiğini dile getirerek, hobisini işe dönüştürdüğünü kaydetti. 

 

"İNSANLAR YAPTIĞIM KURABİYELERİ BEĞENMEYE BAŞLAYINCA BEN DE BU İŞE BAŞLADIM"

“Küçük yaşlarda da pasta ve kurabiyelere merakım vardı. Hem yemeyi hem de yapmayı seviyordum. Hamur işleri yapmayı da çok seviyorum” diyen Çalı, evde geçirdiği vaktini değerlendirmek için kurabiye yapmaya başladığını söyleyerek, “Kurabiye yapmaya başladıktan sonra yakın çevremin özel günleri için kurabiye ve pastalar yaptım. Yaptığım şeyler beğenilince insanlar özel günleri için sipariş vermeye başladı ve böylelikle işe başlamış oldum. Eşim bu aşamada bana çok destek oldu” dedi.

Kurabiyelerini çeşitli şekillerde yapan ve kurabiyelerin üzerini farklı figürlerle süsleyen Çalı, kurabiyelerini iyi malzeme kullanarak yaptığına dikkati çekerek, insanların beğenerek yiyebilmesi için kaliteli malzemeden ödün vermediğini belirtti.

 

"ÇOCUKLAR ÇOK SEVİYOR"

Doğum günleri, söz, nişan gibi özel günlerde siparişe göre farklı şekil ve figürlerle kurabiye yaptığını ifade eden Çalı, “Mesela çocuklar, doğum günlerinde yaptığım çizgi film karakterli figürleri çok seviyor. Ya da kalpli nişan kurabiyelerimin üzerine yüzük figürü yaptığım da insanların hoşuna gidiyor” diye konuştu. 

"KALİTELİ MALZEME KULLANMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM"

Yaptığı kurabiyelerin tamamen yenebilir nitelikte olduğuna dikkati çeken Çalı, Sağlık Bakanlığından onaylı gıda boyaları kullandığını, malzemeleri pastane toptancılarından aldığını ve kaliteli malzeme kullanmaya özen gösterdiği ifade etti.

Çalı, “Günü geçmiş ürünleri asla kullanmıyorum. Çünkü bu ürünleri çocuklar da tüketiyor ve bu nedenle özellikle hassas davranıyorum” diyerek, kurabiyelerinin tüketim aşamasıyla ilgili şunları söyledi:

“Kurabiyelerimi yaptıktan sonra küçük poşetlere koyuyorum. Poşetler açılmamak koşuluyla bir ay saklanabilir. Çünkü hava almıyor.  Ama poşetler açılmasa dahi benim tavsiyem 15 günü geçmeden tüketilsin. Açıldıktan sonra hemen tüketilmesi gerekir.” 

Çalı, insanlara ulaştıracağı kurabiyeleri yapmaya başlamadan önce tereddütleri olduğunu da ifade ederek, “İnsanlar acaba beğenecek mi? diye çok düşündüm. Bu nedenle en güzelini ortaya koymaya çalıştım. Çünkü bu işi profesyonel anlamda yapan insanlar var ve benim yaptıklarım beğenilmezse diye tereddüt yaşadım. Ama önemli olan yaptığın işi sevmen, kurabiyelerimi severek yaptığım için insanlar da beğenemeye başladı” dedi.

 

“EV HANIMLARINA MUTLAKA TAVSİYE EDİYORUM"

Ev hanımlarına da tavsiyelerde bulunan Çalı, şunları söyledi:

“Ev hanımı olan ve evinde bir şeyler yapmak isteyen kadınlara mutlaka tavsiye ederim. İllaki kurabiye yapmak durumunda değiller tabii, ev hanımları hem aile bütçesine katkı sağlamak hem de vakitlerini doğru ve verimli değerlendirmek adına kendilerine hobi edinerek bir şeyler üretebilirler. Ev hanımları vakitlerini televizyon izleyerek ya da internette dolaşarak geçirmemeli. İnsanın bir şeyler üretmesi ve vaktini üreterek, çalışarak geçirmesi mutluluk veriyor. Yaptığınız işten çok büyük paralar kazanmasanız dahi, mutlu olduğunuz işin karşılığını bir şekilde alıyorsunuz.”

 

“KURABİYE YAPMAK TERAPİ GİBİ”

Pasta ve kurabiye yapmanın kendisi için terapi olduğundan da söz eden Çalı, çeşitli şekil ve figürlerde kurabiye yapmanın titizlik ve emek istediğini belirterek, “En güzelini ortaya koymak amacıyla saatlerce uğraştığınız oluyor. Ve kurabiyelerle uğraşırken çoğu şeyi unutuyorsunuz, stresiniz kalmıyor ve yaptığınız iş size terapi gibi geliyor. Bu iş ciddi bir emeğin ürünü aslında. Kurabiyenin modeline göre yaptığım işin yapım süresi de değişiyor” diye konuştu. 

Çalı, emeğin göz ardı edilmemesi gerektiğini de dile getirerek, insanın emeğine değer verildikçe mutlu olduğunu sözlerine ekledi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa KILIÇ
    1 yıl önce
    Eşimin bebeklik arkadaşı,Tunay Sarıçam Çalı kardeşimin bana ve oğluma yaptığı çok özel kurabiyeler. Hani derler ya yemeğe kıyamam. Gerçekten de yemeyeceğim, özenle saklayacağım güzel bir anı. Çok teşekkürler kardeşim. Sağol.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Ankara'da suç örgütüne
Ankara'da suç örgütüne "Dam" operasyonu: 11 gözaltı