Ankaralı Turizmcilere Dijital Trendler Hakkında Eğitim

Ankaralı Turizmcilere Dijital Trendler Hakkında Eğitim

Ankaralı turizmcilerin, dijital platformlarda yarışabilmesi ve kalite standartlarını artırması için çeşitli eğitimler düzenleyen Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), yeni yılın ilk eğitimini “Dijital Dönüşüm ve Dijital Trendler” başlığıyla gerçekleştirdi. Gün geçtikçe dijitalleşmenin turizm sektörünü büyük etkilediğini kaydeden ATİD Başkanı Birol Akman, “Turizmciler dijital çağa ayak uydurmak zorundadır” dedi. 

06 Şubat 2019 - 14:33

ATİD ve iş ortakları Hotel Z ile Hotel Runner’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği eğitimde, online sistemler hakkında bilgi verildi. Notte Hotel’de düzenlenen eğitime, ATİD üyesi turizmciler büyük ilgi gösterdi. İtibar yönetimi, online seyahat dünyası, bilgi akışı gibi konuların işlendiği eğitimde, online kanalların turizme etkisi hakkında da değerlendirmelerde bulunuldu. 

Dijital platformların dünyada büyük öneme sahip olduğunu kaydeden ATİD Başkanı Akman, bu bağlamda online sistemler hakkındaki eğitimlere önem verdiklerini dile getirdi. Ankaralı turizmcilerin dijital platformları daha bilinçli ve etkin kullanmalarına katkıda bulunmak istediklerini söyleyen Akman, online rezervasyon payının sektörde gittikçe büyüdüğüne dikkat çekti. 

Düzenledikleri eğitimlerle Ankara turizmine katkı sağlamayı da amaçladıklarını söyleyen Akman, eğitimlerin otellerin kazançlarını da artırma noktasında önem taşıdığını vurguladı. Gün geçtikçe dijitalleşmenin turizm sektörünü büyük etkilediğini anlatan Akman, turizmcilerin dijital çağa ayak uydurmak zorunda olduğunu kaydetti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x