Ankaralılar 15 Temmuz’un Takipçisi! Sincan Cezaevi Önünde...

Ankaralılar 15 Temmuz'un Takipçisi! Sincan Cezaevi Önünde Toplanıldı

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) dernek üyeleriyle Sincan Cezaevi önünde toplandı.

28 Ekim 2017 - 10:26

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) dernek üyeleriyle Sincan Cezaevi önünde toplandı.


Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Akıncı Üssü Davalarının görüldüğü Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü önünde toplandı. AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın da katıldığı duruşma öncesi AHİD Genel Başkan Hilmi Yaman da basın açıklamasında bulundu.


"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diye sözlerine başlayan Yaman, "Merhum Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken aslında gelecekte böyle bir ihtimalin olacağına dair ikazda bulunmuştur. O bakımdan da 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması ve 15 Temmuz’un unutulmaması, unutturulmaması adına bugün burada bulunuyoruz" dedi.


Yaman darbe girişiminin amacının dışa bağımlı adaletsiz bir yönetim oluşturmak olduğunu belirterek, "Ne olursa olsun 15 Temmuz sonrası tüm idari, siyasi ve yargısal süreçlerde hiç kimseye haksızlık yapmayacak şekilde 'adaletin tesisi'ne gayret etmek en başta 15 Temmuz şehitlerine olan borcumuzdur" ifadesini kullandı.


Yaman, "15 Temmuz gecesi darbeye karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sokağa çıkan bizler Allah’ın razı olmadığına Allah için itiraz etmek üzere sokaklardaydık. Allah’ın razı olmadığı 'zulüm', razı olduğu ise 'adalet'tir.15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyor, yakınlarına sabır, yaralılara şifa diliyoruz. Darbelere, zulme ve haksızlıklara karşı direnenlere şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.


"Ankara’ya Hizmet Edenler Derneğinin (AHİD) nöbetteki almış olduğu yer için bütün gelen kardeşlerimize göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum" diyen AK Parti Kayseri Milletvekili Yıldız ise şunları söyledi:


"Bu hassasiyet yalnızca bugüne değil geleceğimize de olan hassasiyettir. Bugün burada FETÖ davaları ile alakalı duruşmaları sayın vekillerimiz ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte takip ederken şunu bir kez daha belirtmek istiyorum: FETÖ tam bir hain terör örgütüdür. Bu hepimizin davasıdır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..