Ankaralılar Ankara Kulübü’nün İftarında Buluştu

Ankaralılar Ankara Kulübü'nün İftarında Buluştu

Ankara Kulübü Derneği tarafından her ramazan ayının altıncı gününde gerçekleştirilen ramazan iftarı bu sene de yoğun bir katılımla yapıldı.

14 Haziran 2016 - 14:35

Ankara Kulübü Derneği tarafından her ramazan ayının altıncı gününde gerçekleştirilen ramazan iftarı bu sene de yoğun bir katılımla yapıldı. Ankara Konağı Kır Bahçesinde düzenlenen iftar programına CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ankara bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, MHP MYK eski üyesi ve Milletvekili İbrahim Çiftçi , CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Anıtkabir eski Komutanı emekli Piyade Albaya Muzaffer Taytak, Çankaya Belediyesi Eski Başkanı Muzaffer Eryılmaz, Merhum Gazeteci Uğur Mumcu’nun abisi Ceyhan Mumcu gibi isimlerin yanında Ankaragücü’nün “Gecekondu” adıyla bilinen taraftar grubu da katıldı.  
RAMAZAN AYI BARIŞ VE KARDEŞLİĞİ TEMSİL EDER


Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan Ramazan Ayının Ankara’da eskiden ramazan ayının nasıl geçtiğine değinerek şunları söyledi: Ramazan Ayı rahmet ve bereket ayıdır, İslam Dünyasında onbir ayın sultanıdır. Ramazan Ayı’nın en büyük özelliği barış ve kardeşlik ayı olmasıdır. Ramazanda insanlar birbirine şeker verir. Şeker, İslam Dünyasında tatlı dili, barışı temsil eder. Ama bugün etrafımıza baktığımızda Müslümanlar birbirini katlediyor. Ramazan Ayı’nın ruhuna aykırı bu durumların ülkemize sıçramamasını istiyoruz. İslam Dünyasının büyük bölümü sosyal ve kültürel anlamda bizi izliyor. Buda Türkiye’nin İslam Dünyasının amiral gemisi olduğunu gösteriyor. Bunda da en önemli etken büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Atatürk ile kader birliği yapmış Ankaralı atalarımızdır. Ramazan Ayında tüm atalarımızı ve Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyorum.  
KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ


Cumhuriyete sahip çıkarak kardeşçe yaşayacağız diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “ ülkelerin başkentleri o ülkeler için simgeleridir. Bizim başkentimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan ettiği Ankara’dır. Nerde yaşarsak yaşayalım Ankara’ya sahip çıkmak Türkiye’nin tüm yurttaşlarının görevidir. Ankara’mız simgedir. Ankara’dan koparılmak istenen tüm değerlerimize karşı çıkmak tüm yurttaşlarımızın görevidir. İçinden geçtiğimiz şu günlerde diyoruz ki ne ülkemizi böldürürüz ne de Cumhuriyeti yıktırırız. Bizim yeni reçetelere ihtiyacımız yok. Reçetemizi Mustafa Kemal Atatürk verdi. Cumhuriyete sahip çıkarak kardeşçe yaşayacağız.”dedi.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı