ANKARALILAR İÇİN GÜZEL HABER! Sıcaklıklar Yeniden...
  • Reklam

ANKARALILAR İÇİN GÜZEL HABER! Sıcaklıklar Yeniden Düşüşte... İşte Ankara'da Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 15 Temmuz Pazar ve 16 Temmuz Pazartesi günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Kavurucu sıcaklıkların yaşandığı Ankara'da,hava nasıl olacak? Detaylar haberimizde…

16 Temmuz 2018 - 13:18 - Güncelleme: 16 Temmuz 2018 - 13:18

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 15 Temmuz Pazar ve 16 Temmuz Pazartesi günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Kavurucu sıcaklıkların yaşandığı Ankara'da,hava nasıl olacak? Detaylar haberimizde…

 

Başkent Ankara'da 15 Temmuz Pazar ve 16 Temmuz Pazartesi günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde çöl sıcakları ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, havanın bir an önce mevsim normallerine düşmesini bekliyorlardı. Ankara genelinde 35 derece dolaylarında seyreden hava sıcaklıklarının yeniden 28 derceye kadar düşmesi bekleniyor.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; yüksek sıcaklıklara maruz kalan Ankaralıların, bir nebze olsun rahat nefes alması bekleniyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


-15 Temmuz Pazar günü 29 derece ve parçalı bulutlu ve güneşli,

-16 Temmuz Pazartesi günü 28 derece ve parçalı bulutlu ve güneşli olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 15 Temmuz Pazar 16, 16 Temmuz Pazartesi 15 derece olacağı tahmin ediliyor. 

ERZURUM ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (14.07.2018) öğleden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Erzurum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KARS ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (14.07.2018) öğleden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Kars çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

ARDAHAN ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (14.07.2018) öğleden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Ardahan çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

RİZE ÇEVRELERİNDE ŞİDDETLİ VE AŞIRI SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz’de aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu gece yarısından itibaren etkisini artırarak Rize merkez ve batısında çok kuvvetli ve şiddetli (51 – 100 mm), doğusunda (Çayeli, Ardeşen, Fındıklı, Pazar, Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde) aşırı yağış şeklinde (metrekareye 100 kg üzeri) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ARTVİN ÇEVRELERİNDE ŞİDDETLİ VE AŞIRI SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Doğu Karadeniz’de aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu gece yarısından itibaren Artvin’in Karadeniz kıyısı ilçelerinde (Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Murgul ve Borçka’da) etkisini artırarak şiddetli ve aşırı yağış şeklinde olacağı (metrekareye 100 kg ve üzeri) tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

GİRESUN ÇEVRELERİNDE ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Doğu Karadeniz’de aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak Giresun’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare) doğu ilçelerinde (Espiye, Tirebolu, Eynesil, Çanakçı, Yağlıdere, Güce ve Doğankent) çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ORDU ÇEVRELERİNDE ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Doğu Karadeniz’de aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu bu akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak Ordu il genelinde çok kuvvetli olacağı (51-75 kg/metrekare) tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

TRABZON ÇEVRELERİNDE ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Doğu Karadeniz’de aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu gece yarısından itibaren etkisini artırarak Trabzon’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), batısında Beşikdüzü, Çarşıbaşı ve Vakfıkebir, doğusunda Sürmene, Of ve Hayrat’ta çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

SAMSUN'UN DOĞU İLÇELERİNDE KUVVETLİ SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz’de aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Samsun'un doğu İlçelerinde (Çarşamba, Salıpazarı ve Terme) kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..