Ankaralılardan Mustafa Tuna’ya Ziyaret
Reklam
  • Reklam

Ankaralılardan Mustafa Tuna'ya Ziyaret

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya, Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) yönetici ve üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

16 Kasım 2017 - 09:49 - Güncelleme: 16 Kasım 2017 - 09:49

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya, Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) yönetici ve üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. 

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda, gerçekleşen ziyarette Başkan Tuna, AHİD Başkanı Hilmi Yaman ve 300’ün üzerinde üye ile bir araya geldi. 

 Konuklarının alkışları arasında salona giren Başkan Tuna, AHİD üyeleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ziyaretinizden dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum, sağ olun var olun. Bu ziyaretinizle beraber Ankara’daki bütün hemşehrilerimiz hayırlı olsun ziyaretine gelmiş gibi oluyor” dedi.

Göreve yeni başlamasından dolayı çok yoğun bir tempoda çalıştıklarını anlatan Başkan Tuna, “Hayırlı olsuna gelmek isteyen tüm kardeşlerimize zaman ayırmamız şu aşamada pek mümkün olmuyor. Ama sizlerin vesilesiyle Ankaralı bütün hemşehrilerimizi hayırlı olsun ziyaretine gelmiş kabul ediyorum. Hiç kimsenin gelememesinden dolayı alınganlık duymasını da gerek yok, çünkü biz hepimiz kardeşiz” diye konuştu.

 

-EL BİRLİĞİYLE LAYIK OLDUĞU YERE TAŞIYACAĞIZ…

Ankara’da güzel hizmetler yapmaya gayret edeceklerini ifade eden Başkan Tuna, şunları söyledi:

“Ortak akılla birlikte şehrimize yapılacak hizmetler noktasında görüşleriniz, kanaatleriniz bizim için çok önemli. El birliği ile Başkentimizi layık olduğu yere getireceğiz.

 Bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı değerli başkanımız Melih Gökçek beye de teşekkür ediyorum. Onun da çok önemli hizmetleri oldu. Bu bir bayrak yarışı. Bundan sonra biz de elimizden gelen bütün imkanları kullanarak, hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Biz de bayrağı teslim ederken, İnşallah, ‘Allah razı olsun iyi adamdı, düzgün işlere vesile oldu’ dedirtme gayreti içinde olacağımızı hepiniz de zaten biliyorsunuz. Allah hayırlı işlere vesile olsun. Ben tekrar sayın başkanımın nezdinden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, sağolun var olun Allah razı olsun.”

-AHİD ÜYELERİNDEN ALKIŞLI DESTEK…

Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği’nin (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman da yaptığı konuşmada, öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı kutladı.

AHİD’in 1984 yılında kurulduğunu ve Ankara’nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Yaman, “Biz Ankara’da yaşayan yaklaşık 6 milyon hemşehrimiz adına AHİD Ankaralılar Derneği olarak her daim onların emrindeyiz, hizmetindeyiz. Ankaralılara hizmet etmek, Ankaralıların emrinden olmak AHİD Ankaralılar Derneği olarak bizim için çok önemli. Bugün burada Ankaralı hemşehrilerimiz adına yeni seçilen Belediye Başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunuyoruz” dedi. Başkan Yaman, şöyle devam etti.

“Başkan Tuna, inanın bizim köylerimizde ilçelerimizde, köy konaklarımızda girmediği yer bırakmadı. Hep yanımızda, hep bizimle oldu. Ankara'mıza hizmet etmek Ankaralılara hizmet etmek gerçekten büyük bir onur, büyük bir şereftir. Biz de bunun farkında ve bilincindeyiz. Sayın Başkanımızın yapacağı hizmetlerde biz de yanında olacağız, ama şu anlama gelmiyor. Ankara’da doğru olan güzel olan her şeyin yanındayız, lakin yanlış olanın da karşısında olacağız. Ama ben inanıyorum ki Sayın Başkanım gerçekten Ankara'mız için bir şans, güzel hizmetler yapacaktır.”

Başkan Yaman, “Ayrıca Sayın Başkanımız fahri bir Çamlıdereli.  2005 yılında Çamlıdere Belediye Meclisi’nin kararıyla fahri Çamlıdereli oldu. Bu açıdan da ben bir hemşehrisi olarak kendisi ile iftihar ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halil Kızılbayır
    10 ay önce
    Sayın Başkanım, öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun.Otobüslerle ilgili yeni uygulama çok iyi.Misafirliğe gittiğimizde saat 22.00 olmadan kalkıyorduk.Teşekkür ederiz.Ben bir öğretmen olarak Açık Lisede okuyan öğrencilerin hepsine paso verimediğini hatırlatmak istiyorum.Yani 12 döneme kadar paso veriliyor,12 dönemden soraki öğrenciler bu haktan yarar***amıyor.Bunların hepsi de öğrenci değil mi?Sayın Başkanım takdiri size bırakıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'SEKTÖR BAŞKENT' Başlıyor! Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal Canlı Yayın Konuğu Olacak
'SEKTÖR BAŞKENT' Başlıyor! Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı...
Altındağ'da Coşkulu Açılış! Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi ve Veysel Karani Parkı Açıldı
Altındağ'da Coşkulu Açılış! Karapürçek Aile Sağlığı...