ANKESOB İDDG Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ANKESOB İDDG Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ANKESOB İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grupları (İDDG) Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan ANKESOB Başkanı Yiğiner, "Birlik bünyesinde kurulan İDDG, görevini yerine getirirken esas itibariyle danışma kurulu gibi çalışarak, yol gösterici olmalıdır." dedi.

04 Ağustos 2018 - 10:40

ANKESOB İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grupları (İDDG) Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan ANKESOB Başkanı  Yiğiner, "Birlik bünyesinde kurulan İDDG, görevini yerine getirirken esas itibariyle  danışma kurulu gibi çalışarak, yol gösterici olmalıdır." dedi.

ANKESOB İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grupları (İDDG) Bilgilendirme Toplantısı, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner'in başkanlığında gerçekleştirildi.

ANKESOB'taki toplantıda İDDG Üyesi oda başkanlarına İDDG'lerin çalışma esasları hakkında bilgilendirme yapıldı.

ANKESOB İDDG üyesi oda başkanlarının yanı sıra ANKESOB Disiplin Kurulu üyesi oda başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, önemli mesajlar verdi. Başkan Yiğiner, "Güçlerimizi ve tecrübelerimizi birleştirerek zor şartlar altında faaliyetlerini sürdüren esnaf ve sanatkarlarımızın hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Hem üye esnaf ve sanatkarlarımıza hizmet etme hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlama noktasında bugüne kadar Türkiye'ye örnek pek çok projenin uygulamaya geçmesine katkı sağladık. Bundan sonra da birlik ve beraberlik ortamında yeni projelerle yolumuza devam edeceğiz." dedi.

 

"GEREKEN ÖNEMİ GÖSTERİN"

ANKESOB Disiplin Kurulu'nun ve Birlik İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grupları   (İDDG) üyelerinin işlerini yaparken gereken önem ve itinayı göstererek hareket etmeleri gerektiğine vurgu yapan Başkan Yiğiner, "Birlik bünyesinde kurulan işyeri denetleme ve danışmanlık grupları, denetleme görevlerini yerine getirirken esas itibariyle birer danışma kurulu gibi çalışarak, 3308 sayılı Kanunun işletmelerde yapılmasını öngördüğü pratik meslek eğitiminin gereği gibi verilebilmesi için, alt yapı eksikliklerinin giderilmesinde yol gösterici ve yardımcı olurlar. İşyeri denetleme ve danışmanlık grupları, denetimlerinde karşılaştıkları ve rehberlik suretiyle gideremedikleri noksanlıkları ve kurallara aykırılıkları, disiplin kovuşturmasında bulunmaları amacıyla doğrudan çalışma bölgesi içinde bulundukları 'Birlik Disiplin Kuruluna' ve 'İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kuruluna' bir raporla bildirirler." diye konuştu.

Konuşmasının devamında borçların yapılandırılmasına da değinen Başkan Yiğiner, 7143 sayılı Kanunun vergi ve SGK affı kapsamında borcu bulunan ve yapılandırmak isteyen esnaf ve sanatkarların müracaatlarının 31 Temmuz 2018'den, 27 Ağustos 2018 Pazartesi gününe uzatıldığını hatırlattı.

Başkan Yiğiner  ayrıca, gerek üyelerin odalara ödemekle yükümlü oldukları yıllık aidat konusuna, gerekse odaların üst kuruluşu ANKESOB'a olan katkı payı niteliğindeki borçlarının yapılandırılarak ödenmesi hususuna daha ilgi ve hassasiyetle yaklaşılması ve bu süreçlerin sıkı takip edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Toplantının devamında ANKESOB İDDG Kurul Üyelerine bir sunum gerçekleştiren ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar Ge Müdürü Erdoğan Özen de Birlik İDDG'nin yetki ve sorumlulukları ile çalışma esasları hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından toplantının sonunda İDDG üyelerine, uygulamada kullanacakları gerekli tutanak formu; "TESK İşyerinin Pratik Eğitime Uygunluk Raporu" teslim edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi