Antalya’da Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Antalya’da...
Reklam

Antalya'da Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Antalya'da Bayram Namazı Saati

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Antalya’da bayram namazı saat kaçta, Antalya’da bayram namazı ne zaman, Antalya’da Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Antalya’da bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Antalya’da Kurban Bayramı namaz vakti...

31 Ağustos 2017 - 07:30 - Güncelleme: 03 Eylül 2017 - 22:28

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Antalya’da bayram namazı saat kaçta, Antalya’da bayram namazı ne zaman, Antalya’da Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Antalya’da bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Antalya’da Kurban Bayramı namaz vakti...

 

Antalya’da, Kurban Bayramı'nda  bayram namazı, 07:07'de kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Antalya’da 07:07'de camilere akın edecek.

 

Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.

 BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?
 

Bayram Namazının Kılınışı Birinci Rek'at:

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Kurban yada Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.

ikinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur.

Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..