Antalya’da Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Antalya’da...
Reklam

Antalya'da Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Antalya'da Bayram Namazı Saati

Türkiye 24 Eylül 2015 Perşembe günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Peki Antalya'da bayram namazı saat kaçta? Antalya'da bayram namazı ne zaman? Antalya'da Kurban Bayramı için namaz saat kaçta? Antalya'da bayram ezanı saat kaçta okunacak? İşte Antalya'da Kurban Bayramı namaz vakti...

22 Eylül 2015 - 13:10

HABER ANKARA / ÖZEL HABER - Türkiye 24 Eylül 2015 Perşembe  günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Peki Antalya'da bayram namazı saat kaçta? Antalya'da bayram namazı ne zaman? Antalya'da Kurban Bayramı için namaz saat kaçta? Antalya'da bayram ezanı saat kaçta okunacak? İşte Antalya'da Kurban Bayramı namaz vakti...   Antalya'da, Kurban Bayramı'nda  bayram namazı, 07:24'de kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Antalya'da 07:24'de camilere akın edecek.   Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.   BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?
  Bayram Namazının Kılınışı Birinci Rek'at:

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Ramazan yada Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.

ikinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur.

Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.         HaberAnkara.com, bilgi paylaşım özgürlüğü nedeniyle kendisinden haber paylaşımı yapılmasına müsaade etmektedir. Bunun tek şerhi haberin sonuna açık ve sayfaya yönlendirilebilir link konulmasıdır. Link ve kaynak gösterilmeyen paylaşımlar hakkında HaberAnkara.com yasal haklarını saklı tutmaktadır.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..