Antexpo Fuarcılık "Basın ve Sektör Buluşması’’...

Antexpo Fuarcılık "Basın ve Sektör Buluşması'' Gerçekleştirildi

Antexpo Fuarcılık tarafından organize edilen, Interfresh 2018 Yaş Sebze, Meyve, Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı 17-20 Ekim 2018 tarihlerinde kapılarını Antalya Expo ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerine açacak.

07 Temmuz 2018 - 10:17

Antexpo Fuarcılık tarafından organize edilen, Interfresh 2018 Yaş Sebze, Meyve, Depolama Ambalaj ve Lojistik Fuarı 17-20 Ekim 2018 tarihlerinde kapılarını Antalya Expo ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerine açacak.

InterFresh2018 fuarının yurtdışı tanıtımı için gerçekleştirilen toplantıya; Antexpo  tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Basın ve Sektör Buluşması Toplantısının Ankara ayağı 6 Temmuz 2018 Cuma günü Ankrara Sheraton da gerçekleşti.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Hakkı BAHAR, Yaş Meyve Sebze İhracatçılarını temsilen Ercan BOZTEPE, Uluslararası Sağlık Derneği Başkanı Fulya SAĞLIK, Antexpo Fuar firması sahibi Uğur FORA ve Murat ÖZEL katıldı.

30 un üzerinde ülkenin ticaret ve tarım ateşelerinin, elçilerinin katılımlarının yanı sıra yaş meyve sebze sektörünü temsil eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve devlet yetkilileri katıldı.

BAIB – Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği başkanı Hakkı Bahar ın sektörün durumu hakkında bilgilendirmesinin yanı sıra   Türkiye’nin özellikle yaş meyve ve sebze ihracatını arttırmasında ki yol haritası da masaya yatırıldı. Sektörün duayenlerinden ve önceki dönem başkanlarından Ercan Boztepe’de sektörün dünü ve bugününü değerlendirdi.

 

YURT DIŞI ALIM HEYETLERİ ÇALIŞMALARINA HIZ VEREN ANTEXPO 30'UN ÜZERİNDE ÜST DÜZEY ÜLKE TEMSİLCİSİ İLE ANKARA SHEROTAN’DA BULUŞTU

Ankara Sheraton da düzenlenen toplantıda  hedef ülke elçiliklerine, Ticaret  Ataşeliklerine ve Tarım Ataşeliklerine sektörün ve fuarın tanıtımı yapıldı.  Hedef ülkelerden gelecek olan ziyaretçilere sunulacak olan imkanların neler olduğu anlatıldı. Yurt Dışı Alım Heyetleri Programı hakkında detaylı bilgi verdi.

INTERFRESH Hedeflerinin Önünde;

Antexpo  Genel Kordinatörü Murat Özer;

bugün itibari ile sektörün ana oyuncularının fuara katıldığını ve hatta son iki sene yaş meyve sebze ihracatında ilk üçe gelen firmalarında yer aldığını ve hedeflerinin önünde gittiklerini bugün den sonra ise amaçlarının yurt dışından gelecek olan ziyaretçilerin arttırılması olduğunu belirtti.

Antexpo Fuarcılık sahibi Uğu Fora;

Türkiye için Stratejik Önem Taşıyan tarım sektörünün güçlendirilmesi için ihracatın çok önemli olduğunu belirttiği konuşmasında fuarların ihracatı arttıran en önemli kaldıraçlardan biri olduğunu belirtti.

Tarım ve Köy İşleri bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen fuar aynı zamanda KOSGEB desteğini de almış durumda. Fuara katılma kararı veren firmalar KOSGEB ‘in finansal desteklerinden de yararlanma şansı bulacaklar. Özer bu desteklerin limitli olduğunu ve erken katılım gösterenlerin KOSGEB e erken başvuru yabileceklerini ve desteklerden yararlanma şanslarının daha çok olduğunu hatırlattı.

 

SATIN ALMA HEYETLERİ İÇİN ÇALIŞMALAR ŞİMDİDEN BAŞLADI

Yurt içinden ve yurt dışından gelecek sektör duayeni konuşmacılar, satın alma heyetleri ve ikili İş Görüşmeleri (B2B) için çalışmalarına şimdiden başlayan ANTEXPO 20 farklı ülkeden ziyaretçi ve katılımcıyı Antalya’da buluşturmayı hedefliyor. Interfresh Kongre ve Fuarı yerli yabancı özel sektör katılımcıların yanı sıra, Kamu Kurum ve Kuruluşlarını, Akademisyenleri, Sektör Duayenlerini ve ulusal ve uluslar arası satın almacıları, karar vericileri tek bir çatı altında topluyor olacak.

INTERFRESH 2018 kendi sektörlerine ivme kazandıracak. Fuarı tüm Türkiye den sektör duayenlerinin yanı sıra  yanı sıra Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, İspanya, İsrail, İran, Ürdün, Lübnan, Suudi Arabistan, Ukrayna, Rusya ve Yunanistan'ın da aralarında bulunduğu 30 un üzerinde ülkeden yüzlerce sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x