’Arzu Kuyumculuk’ Geniş Ürün Seçenekleriyle Hizmet Veriyor

'Arzu Kuyumculuk' Geniş Ürün Seçenekleriyle Hizmet Veriyor

Kızılay'da alanında yıllardır kalite ve güvenle hizmet veren "Arzu Kuyumculuk", güler yüzlü hizmeti ve geniş ürün seçenekleriyle hizmet veriyor. Bizde Haber Ankara olarak ''Arzu Kuyumculuk''a konuk olduk.

22 Kasım 2014 - 15:53

HABER ANKARA / ADVERTORIAL -Kızılay'da alanında yıllardır kalite ve güvenle hizmet veren "Arzu Kuyumculuk", güler yüzlü hizmeti ve geniş ürün seçenekleriyle hizmet veriyor. Bizde Haber Ankara olarak ''Arzu Kuyumculuk''a konuk olduk.Sadettin Bey bizi hoş bir sohbet ortamında ağırladı.   İşte Arzu Kuyumculuk sahibi Sadettin Kuzu ile gerçekleştirdiğimiz o röportaj:    "1989 Yılında Ankara’da Ramazan-Hasan-Sadettin Kuzu kardeşler tarafından kurulan Arzu Kuyumculuğun ana faaliyet alanı müşteri odaklı altın ve pırlanta perakendeciliğidir. Firmamız sektörde tanınan kalitesini kanıtlanmış saygın marka ürünlerinin yanı sıra kendi özel ürünlerini garanti ve uygun fiyatı ile siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Firma değerlerimiz öncelikli olarak müşterinin güvenini; etkin çalışma prensibiyle dürüstlüğümüzü ve samimiyetimizi her koşulda göstererek kazanmaktadır.

Satılan her türlü ürünün üretici firma garantisinin yanı sıra firmamız sattığı her ürünü 3 yıl boyunca bakım ve tamirini ücretsiz olarak karşılamaktadır. Vizyonumuz yukarıda belirttiğimiz değerler doğrultusunda tüm ülkede tanınmak ve arzu edilen bir marka olmaktadır."     Firma sahibi Sadettin Kuzu, röportaj için gittiğimizde bizi samimi bir havada karşılıyor. Sitemizdeki son gelişmelere beraber inceleme yaptıktan sonra, bu müşteri odaklı firmamızda, röportajımıza başlıyoruz.


- Biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ben Sadettin Kuzu. Aslen Kayseri’ liyim. Yalnız 4 yaşından beri Ankara’da yaşıyorum. Ticaretle uğraşmaktayım. Arzu Kuyumculuk olarak 1996’ dan beri faaliyet gösteriyoruz.
- O tarihten bu yana aynı yerde mi faaliyet gösteriyorsunuz?
Hayır, daha önce Ziya Gökalp Caddesi'nde yer alıyordu firmamız. 7 yıldan beri Atatürk Bulvarı'nda devam ediyoruz.  
- Mesleğe başlama hikayenizden bahseder misiniz?
Mesleğe başlama hikayemiz biraz ilginç, biraz da tesadüfi. Üniversitede okurken yaz tatillerine gittiğimde bir tanıdık sayesinde yabancı dilimden dolayı arkadaşlara yardımcı olmak babında takıldığım şey bizde meslek olarak kaldı.  
- Aileden gelen bir meslek değil yani?
Hayır, ailem ticaretle uğraşıyor. Kuyumculuk sektöründe aileden sadece ben varım.  
- Kaç yıldır burada faaliyet gösteriyorsunuz?
7 yıldır aynı yerde faaliyetteyiz.  
- Kaç personelle çalışıyorsunuz?
3 kişi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet veriyoruz.  
- Sizi diğer rakiplerinizden ayıran özellik nedir? Müşteriyi ikna etme kabiliyetinin yüksek olmasını gerektiren bir meslek sonuçta...
Sadece ikna kabiliyeti değil, sadece ikna kabiliyetine bağlı olmuş olsaydı, bu iş birkaç günlüğüne yapılmış olurdu. Bizim mesleğimiz eskiden bu döneme kadar gelen güven üzerine kurulu bir meslektir. Saygı, sevgi ve güven olması lazım, bizim için önemli olan ismimiz. 26 yıldır bu sektördeyiz ve adımıza leke sürülecek herhangi bir davranış ya da faaliyet olmadı. Karşılıklı güven ve dostluk bizim işimiz.  
- Müşterilerinizin sizi zorladığı istek ya da talepleri oluyor mu? 
Müşterinin talepte bulunması gayet doğal, bazı müşteriler ne kadar ürün çıkartırsanız çıkarın hep olmayacak şeyi ister, İşi zora sokacaksa, o tarz müşteriler tabi ki oluyor. Biz her şekilde anlayışla karşılayıp, yardımcı olmaya çalışıyoruz.     - Bundan sonra ki hedefleriniz nelerdir? 5 yıl sonra Arzu Kuyumculuğu nerede görmek istersiniz?
Hedeflerimiz tabi ki daha iyi bir yerde olmak en azında 2’inci ve 3’üncü şubemizi açmak. Fakat, piyasa belli şu anda adımızı korumak ve Ankara’da en büyük, en sevilen ve en çok tercih edilen kuyumcu olmak isteriz. İnşallah birkaç yıla kadar 2’inci şubemizi açmayı düşünüyoruz.    
- Haberankara.com hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Gayet başarılı yeni bir site. Ankara ve Türkiye hakkında gayet güzel haberleriniz var.                                              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı