ASKİ’den Kurban Atıkları Uyarısı: ’’Sağlığımızı...

ASKİ'den Kurban Atıkları Uyarısı: ''Sağlığımızı Tehdit Ediyor''

ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

21 Ağustos 2018 - 10:52

ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Kurban atıkları konusunda vatandaşları duyarlı olmaya çağıran Kınacı, bu atıkların atık su kanalları ve yağmur suyu kanallarını tıkadığına dikkat çekti.

 

“ATIKLARINIZI KANALLARA ATMAYIN. HALK SAĞLIĞINI DA TEHDİT EDİYOR”

Kurban atıklarının kanalizasyon ve yağmur suyu kanallarına atılmasının ciddi riskler taşıdığını vurgulayan Kınacı, dere yataklarının kirlenmesi ve kötü koku nedeniyle halk sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Sokaklardaki mazgal içlerine atılan çöp torbaları başta olmak üzere boş damacanalar, hafriyat atıklarının su baskınlarına neden olduğunu ifade eden ASKİ Genel Müdürü Kınacı, şöyle konuştu:

“Bazı vatandaşlar, Kurban atıklarını da kanallara atıyor. Kurban atıklarının hatlara atılması sonucunda kanallar tıkanıyor, büyük zararlar meydana geliyor. Yağış durumunda atıklarla tıkanan hatlardan dolayı ciddi su baskınları yaşanıyor."

 

ASKİ EKİPLERİ BAYRAMDA 7/24 HİZMET VERECEK

Kınacı, Kurban Bayramı tatili süresince de hizmetlerin aksamaması için ASKİ ekiplerinin gerekli önlemleri aldığını ve 7/24 saat esasına dayalı çalışacağını da ifade etti.

Kınacı, kurban atıkları konusunda vatandaşlara bir kez daha duyarlı olmalarını hatırlatarak, “Vatandaşlarımızdan kurban atıkları konusunda daha duyarlı olmalarını ve kurban atıklarını, kurban kesim yerlerinde gösterilen uygun yerlere bırakmalarını rica ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın bu vesileyle Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı