banner24

banner11

banner31

banner25

banner10

banner30

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

AŞTİ'de Ramazan çilesi! Esnaf da yolcu da isyan etti

Ankara 17.04.2021, 20:03

Pandemiyle mücadele kapsamında alınan Ramazan tedbirleri AŞTİ’de adeta çileye dönüştü. AŞTİ'de bulunan restoranların masa ve sandalyeleri kaldırmasıyla iftar ve sahur yapmakta zorlanan vatandaşları Haber Ankara görüntüledi.

Türkiye pandemiyle mücadeleye devam ederken artan vaka sayıları da yeni önlemleri beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ve Koronavirüs Bilim Kurulu toplantılarının ardından yapılan açıklamalarla yeni tedbirler hayata geçirildi. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği yeni Ramazan tedbirleri genelgesiyle kafe ve restoranlar paket servis ve gel-al şeklinde hizmet vermeye tekrar döndü. Ankara’nın uğrak yeri Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ) yere alan restoran ve kafelerin masa ve sandalyelerini kaldırmasıyla yolcuların Ramazan çilesi gözler önüne serildi.

İçişleri Bakanlığı’nın dinlenme tesisi olarak geçen noktalarda masa ve sandalyelerle hizmet verebileceğini açıklaması da AŞTİ’deki yolcuların ve esnafın yüzünü güldürmedi. Dinlenme tesisi kategorisinde yer almadıkları için yolculara sadece gel-al hizmeti verdiklerini söyleyen AŞTİ esnafı ise mağduriyetleri için Ankara Valiliği Yenimahalle Kaymakamlığı’na dilekçe yazdıklarını ancak henüz bir geri dönüş alamadıklarını kaydetti.

TOZ DUMAN İÇİNDE İFTAR

Alınan koronavirüs tedbirleri bir yana AŞTİ’de devam eden tadilat çalışmaları ise vatandaşın hijyen koşullarına uygun olmayan ortamda iftar ve sahur yapmasına neden oluyor. Saatlerce yolda olan vatandaş da müşterisini mağdur etmek istemeyen AŞTİ esnafı da yetkililerden çözüm bekliyor.

GONCA ÖZTÜRK 

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Kamil 4 yıl önce
Evet ben de aradım bir sonuç çıkmadı , aynı araç aynı yere gece saat 2 ye kadar sürekli geldi gitti ve çevreyi rahatsız etti ..