Atakule Kadına Şiddete Karşı Turuncuya Bölündü

Atakule Kadına Şiddete Karşı Turuncuya Bölündü

Atakule, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN WOMEN) ile iş birliği yaparak kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele haftasında farkındalık yaratmak için etkinlikler gerçekleştirdi.

10 Aralık 2018 - 10:49

Atakule, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi (UN WOMEN), Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Atakule iş birliği ile kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele haftası kapsamında çok özel bir etkinliği hayata geçirdi. Dünya’nın çeşitli şehirlerindeki önemli simgesel binalar farkındalığın rengi olan turuncu renk ile aydınlatılırken Atakule de bu farkındalığın Türkiye’de destekçisi oldu.

“16 Günlük Aktivizm Etkinlikleri” çerçevesinde kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak için 7 Aralık 2018 Cuma günü Atakule’de özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde düzenlenen etkinlikte yüzlerce SGDD gönüllüsü ve Atakule çalışanı, aynı anda turuncu renkli fularlarını açtı ve bu yıl tüm dünya üzerinde kullanılan “#BeniDeDuy” sloganını hep bir ağızdan söyledi. Renkli görüntülerin oluştuğu Atakule’de ayrıca gönüllülerden oluşan ekipler ziyaretçilere projeyi anlatarak tişört veya fular vererek katılımlarını sağladı.

Etkinlikler kapsamında Atakule ayrıca kadına şiddete karşı o gün turuncu ışıklarla aydınlatıldı. Etkinlik kapsamında gece boyunca turuncu ile ışıklandırılan binanın ekranlarında da ortak hazırlanan bir video gösterildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği aşı adayını duyurdu
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği...
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi