Avukatlar ’’Adalet’’ İçin Buluştu

Avukatlar ''Adalet'' İçin Buluştu

Ankara Barosu Demokratik Sol Avukat Grubu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Ankara Sanat Tiyatrosu'nda sergilenen ''Adalet, Sizsiniz'' oyununda buluştu.

30 Mart 2018 - 15:18 - Güncelleme: 30 Mart 2018 - 15:18

Ankara Barosu Demokratik Sol Avukat Grubu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Ankara Sanat Tiyatrosu'nda sergilenen ''Adalet, Sizsiniz'' oyununda buluştu.

Ümit Denizer’in kaleme aldığı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın tek perde olarak sahnelenen oyunu ''Adalet, Sizsiniz'' avukatlar tarafından yoğun ilgi gördü. Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyun; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyor.

AVUKATLAR SALONA SIĞMADI

Uzun süredir Ankara Sanat Tiyatrosu salonu 270 kişilik koltuk kapasitesine rağmen bu kadar büyük kalabalıkla karşılaşmamıştı. Avukatların yoğun ilgisi üzerine hıncahınç dolan salonda, ilave sandalyeler eklenmesine rağmen, dışarıda kalan insanların olması dikkat çekti.

DSA Grubu Ankara Barosu Başkan Adayı  Av. Ömer Lütfü AVŞAR sanatçılara ve meslektaşlarına yaptığı teşekkür konuşmasında;

Ankara Barosunun 94., TBB’nin 49. yılında açıkça görüyoruz ki; avukatın adaleti gerçekleştiren kamu hizmeti ifa niteliğinin güvence altında olduğuna hiçbirimiz kesin gözüyle bakamıyoruz. Yaşlandığımızda veya çalışamaz hale geldiğimizde sosyal güvencemiz olacağını, gençler olarak mezun olduğumuzda mesleğimizi avukatlık onuruna yakışır biçimde ifa edebilmemizi sağlayacak imkanlar bulacağımızı da kesin göremiyoruz.

Adalete hizmet mücadelesi hiçbir zaman ve yerde kesin olarak kazanılmaz. Cepheler sürekli değişir, bu nedenle hiçbir zaman rahat olmaya yer yoktur.  Mesleğin geçmişine baktığımızda belki de durumun bu kadar net görüldüğü bir zaman dilimi hiç olmadı. Ülkemizde benzeri görülmemiş zorluklarla karşılaşan adalet insanları biz avukatların, onur ve itibara muhtaç kılındığı bu açlığı, ağır bir bedel ödesek de bertaraf etmenin yeni ve cesur yolunun; tekrar DSA’nın kuruluş ilkelerini uygulamak ve DSA sömürücülerini çırılçıplak ortada bırakmak olduğu gerçeğinden hareketle; Uygulama yolunu biliyoruz ve uygulayacağız, sonuçta TBB ve Ankara Barosuna tekrar itibar ve meslek aşkı getirilebileceğini de biz göstermiş olacağız:

2018 ve takip eden yıllar meslek değerleri ve hukuk mücadelesi yılları olacak...'' dedi. Oyuncuları kutlayan Avşar, gece sonunda Rutkay Aziz ve Taner Barlas'a çiçek takdim etti.

2018/03/3854107.jpg
2018/03/6200991.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı