Aydemir, Çiçekçiler Odası’na Yeniden Başkan Seçildi

Aydemir, Çiçekçiler Odası’na Yeniden Başkan Seçildi

ANKESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut başkan Metin Aydemir yeniden başkan seçildi.

23 Şubat 2018 - 11:53

ANKESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut başkan Metin Aydemir yeniden başkan seçildi. Çiçekçiler Odası’na yeniden başkan seçilen Metin Aydemir 100 oy alırken, diğer aday Emin Çimen ise 98 oyda kaldı. 199 oyun kullanıldığı seçimde, bir oy da geçersiz sayıldı.

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in Divan Başkanlığı'nı yaptığı genel kurulda, iki listeyle girilen ve 199 oyun kullanıldığı seçimde, mevcut başkan Metin Aydemir 100 oy alarak yeniden başkan seçildi. Diğer aday Emin Çimen'in 98 oy aldığı genel kurulda, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Olağan Genel Kurulda gündem maddelerinin okunmasının ardından, 2014-2017 yıllarına ait Yönetim ve Denetim Kurulu raporları ayrı ayrı okunarak müzakereye açıldı ve oy birliğiyle ibra edildi.

Yine aynı döneme ait bilanço ve gelir-gider hesaplarının da oy birliğiyle ibra edilmesinin ardında gerçekleştirilen seçimde, Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanlığı görevine yeniden Metin Aydemir seçildi.

Aydemir, genel kurulda yaptığı teşekkür konuşmasında, bugüne kadar çiçekçi esnafına kaliteli hizmet sağlamaya çalıştıklarını ve bundan sonra da yapılacak çalışmalarda esnafın refah seviyesini yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

 “Odalar, esnafın mesleki, ekonomik ve hukuki sorunlarını çözmek ve yol göstermek için kurulmuş müesseslerdir.” diyen Başkan Aydemir, “Bu amaç doğrultusunda yönetim kurulu olarak mensuplarımızın ve meslektaşlarımızın yüksek kalitede bir meslek çalışmasını sürdürmesi, refah seviyesini yükseltmesi için gayret sarf etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Üyelerin görgü, bilgi ve becerilerini geliştirici organizasyonların yapılması için girişimlerde bulunmaya devam edeceklerini ifade eden Aydemir,  uluslararası mesleki kuruluşlarla da ilişkilerin geliştirilmesine çalışılacaklarını kaydetti.

Aydemir, yurtdışında açılacak fuar ve sergiler için geziler düzenleneceğini dile getirerek, üyelerin gelişen teknolojiyi yakından görmelerinin sağlanacağından söz etti.

Aydemir, çiçekçiler odası olarak meslek hayatına yeni başlayan çiçekçi esnafına destek vereceklerini ifade ederek, “Meslek hayatına yeni başlamış ve mesleki eğitim almak isteyen meslektaşlarımız için seminerlerle teorik ve pratik kurs programları düzenlenecektir.” diye konuştu.

 

BÖLGE MÜFETTİŞLİĞİ DEVAM EDECEK

Aydemir, vergi mükellefi olmayan, iş yeri açma belgesi olmadan kayıtdışı iş yapanlara yönelik denetim yapacak,  oda üyelerinden oluşan ‘Bölge Müfettişliği’ kurumunu hayata geçirdiklerini vurgulayarak, kaçak çiçek satışı yapan yer ve kişilerin tespitine yönelik çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Bölge Müfettişliği ile kısmen başarı yakaladıklarını belirten Aydemir, “Oluşturduğumuz bu kurum aynı zamanda  maliye ve zabıtaya destek olabilmek adına da çalışıyor.” dedi.

12 kişilik bir komisyon kurarak Türkiye’de ilk defa bir çiçekçiler odası tarafından resmi fiyat tarifesinin hayata geçirildiğini ve bu komisyonun çalışmalara devam edeceğini söyleyen Aydemir, marketlerde yapılan çiçek satışına rekabet edebilmek için kaliteli ürünü güler yüzle müşteriye ulaştırma tavsiyesinde de bulundu.

 

YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Metin Aydemir başkanlığında seçilen Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası’nın yeni Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ise şöyle oluştu: Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: Metin Aydemir (başkan), Tekin Pekgenç, Murat Duran, Mahmut Nedim Acar, Murat Özgen, Haydar Toprakçıoğlu, Recep Kocalak. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Metin Çevik, Erkan Şahin, Suat Işık.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x