Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Çok Sert Gönderme
Reklam
  • Reklam

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Çok Sert Gönderme

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na çok sert eleştirilerde bulundu.

23 Kasım 2016 - 12:35 - Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 12:36

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na çok sert eleştirilerde bulundu.

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Devlet Bahçeli, yeni anayasa için AK Parti'nin verdiği taslağı incelediklerini ve çalışmalarını tamamladıklarını açıkladı. Tasarının iptal edilmesi çağrısında bulunan Bahçeli, 'Bu önergeyi verenlerin hiç mi yüreği sızlamadı, hiç mi eli titremedi' dedi. 

İşte Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları:

 

KILIÇDAROĞLU'NU ÇOK SERT ELEŞTİRDİ


Bahçeli, her fırsatta MHP'ye eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle cevap verdi. Bahçeli şunları söyledi;

"CHP yöneticilerinin gıybet ve dedikoduya çakılmaları talihsizliktir. Ucube benzetmeler, mesnetsiz iddialar sahibine dönecektir. Sayın Kılıçdaroğlu bizi tanımıyor, tanımak istemiyor bu doğaldır. Doğal olmayan 47 yıllık bir hareketi kendi gibi görme hatasıdır. Sayın Kılıçdaroğlu şunu aklından çıkarmasın ki kavga gibi bir amacımız yoktur. Olursa da kendileri bizim klasmanımızda zaten değildir. Sakal bıyığa denk olmayınca berber ne yapsın? Söz eylemi doğrulamayınca adam neylesin? CHP vatanı böldürmeyeceğiz diyor, kendilerini alkışlıyor, Allah tamamına erdirsin diyoruz.

 

AK PARTİ'NİN CİNSEL İSTİSMAR TASARISI

Günlerdir cinsel istismar konusunu tartışıyoruz. Perşembe günü gece yarısı Ceza Muhakemesi Kanunu ve bazı kanunlara ilişkin değişiklik tasarısını o günden bugüne konuşuyoruz. Bu önergenin safında durmak, ısrarla savunmak, o sapıklarla aynı kümeye girmek demektir. 16 Kasım'a kadar cinsel istismar yap, sıkıyı görünce evlen. Bu önerge milletimizi ayağa kaldırmıştır. Kadın kuruluşları haklı tepkilerini göstermişlerdir. Cebir ve tehdit olmadan cinsel istismar suçu nasıl gerçekleşecektir? Medeni kanununa göre çocuk sayılan bir insanın istismarı nasıl engellenecek? Bu önergeyi veren AKP'lilerin hiç mi yüreği titremedi, hiç mi elleri titremedi? Söz konusu önerge tecavüzcülere af önermektedir. Sabilere, körpe yavrulara göz koyan yaratıklara can simidi uzatılmaktadır. Çocuktan gelin olur mu? Cinsel istismar sanığından mağdur mu çıkar? Cinsel istismarın olduğu yerde mağdur kimdir? Cinlse istismardan hüküm giymiş hangi kokuşmalara destek verilmektedir. Çocuk istismarında son 10 yılda dava sayısı patlama yaşanmıştır. Son 10 yılda 482 bin kız çocuğu evlendirilmiştir. Diyeceğim odur ki ırz düşmanını aklama çabasına engel olmalıyız. 

Ak Parti'nin anayasa teklifi elimize ulaştı. Mutabık olduğumuz başlıklar da bize uygun olmayan başlıklar da var. Belirlenen tespit ve önerilerimiz ışığında bir orta yol bulunacağına inanıyoruz. Anayasa değişikliğini dar kapsamlı tutulması kanaatindeyiz. Merdiven usulü-yle yavaş yavaş çıkılacak bir ortamda bu meseleden kurtulabiliriz. Tartışarak inşallah bir mutabakata varacağız. MHP, milletinin sesini duymaktadır. Müfteri koalisyonunun ne dediği önemsizdir. Biz millet ne istiyor ona bakarız. Bunun dışında sinek vızıltıları bizi ilgilendirmez. Ne diyorsak yaparız, yaptığımızı da bozkurt gibi savunuruz.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı, Asfaltlama Bitti
Ankaralılara Müjde! 'O' Çalışmada Küptaşlar Kaldırıldı,...
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da Ne Oldu Ne Olacak?'
İŞTE İLK PROGRAM! Tıkla İzle... 'Esma Karakılıç'la Ankara'da...