Bahçeli: ’Ekin Gibi Biçiliyor, Hızarda Doğranıyoruz’

Bahçeli: 'Ekin Gibi Biçiliyor, Hızarda Doğranıyoruz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı.

19 Şubat 2016 - 14:28

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı. Bahçeli, “Ankara’nın bağrında, devletin ana karargahında bomba patlarken, istihbarat ve güvenlik birimleri nerededir? Ne yapmaktadır? YPG’li bir cani Ankara’ya kadar bomba dolu araçla gelirken hiç mi yolu kesilmedi? Hiç mi yol kontrolüne uğramadı?” diye sordu. "Dünden bugüne 36 evladımızı kaybettik" diyen Bahçeli, "Bu ne hüsrandır? Bu ne şerefsizliktir? Bu nasıl bir kan tutkusu, öldürme arzusudur?" ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı, Ankara’daki terör saldırısı ve şehit haberleri üzerine sosyal medyadaki hesabından mesajı yayınladı. “Hayırlı günler” ifadesi ile başlayan açıklamasında Bahçeli, rahatsızlığından dolayı bir süredir Twitter’den uzak kaldığını belirtti. Bahçeli’nin paylaşımı şu şekilde: “Malum zorunlu hal ve sebeplerden dolayı Twitter’den epeydir uzak kaldım. Yine de takipçilerimle gecikmeli de olsa buluşmaktan memnunum.  

‘EKİN GİBİ BİÇİLİYOR, HIZARDA DOĞRANIYORUZ’


Kara günler yaşıyoruz! Sanki ölüm uykusundayız. Ekin gibi biçiliyor, hızarda doğranıyoruz. Ölüyoruz arkadaşlar, hem de hiç huzur görmeden. Türk vatanı bir avuç soysuzun şiddet kazanına düştü. Türk milleti her gün saldırıya uğruyor. Sur, Cizre derken bombalar Ankara’da patlıyor. Masumlar katlediliyor. Millet her defasında can evinden vuruluyor. Devlet şaşkın, hükümet şaibeli, gelecek ise oldukça sislidir. Kan akıyor umutlardan, korku saçılıyor bakışlardan; ve terör her seferinde acımıza acı ekliyor, kayıplarımıza yenilerini ilave ediyor.  

‘BU KATLİAMIN TARİFİ YOK!’


Dün Ankara’nın göbeğinde, İnönü Bulvarı üzerindeki trafik ışıklarında, TSK personelini taşıyan servis araçlarına bombayla saldırdılar. Bu elim ve kanlı olayda 28 kardeşimiz hayatını kaybederken, 61’i de yaralandı. Bu vahşetin tanımı yok! Bu katliamın tarifi de yok! Ardından şiddet durmadı, silah ve bombalar susmadı. Bu sabah Diyarbakır-Lice karayolunda hainler bir kez daha sahneye çıktı. Bir askeri konvoyun geçişi sırasında patlatılan el yapımı bomba sonucunda 6 kahraman Mehmedimiz şehit, birisi de ağır yaralandı.  

‘DÜNDEN BUGÜNE 36 EVLADIMIZI KAYBETTİK. BU NE ŞEREFSİZLİKTİR?’


Bitmedi, Şırnak’ın İdil ilçesinde bir polis, bir asker şehit düştü. Ey diye seslenenlere ben de söyleyin artık ne söyleyecekseniz diyorum... Dünden bugüne 36 evladımızı kaybettik. Bu ne hüsrandır? Bu ne şerefsizliktir? Bu nasıl bir kan tutkusu, öldürme arzusudur? Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara tez elden şifalar temenni ediyorum. Milletimizin, TSK’nın ve hepimizin başı sağ olsun.  

‘BOMBALAR PATLARKEN İSTİHBARAT BİRİMLERİ NEREDEDİR?’


Ankara’nın bağrında, devletin ana karargahında bomba patlarken, istihbarat ve güvenlik birimleri nerededir? Ne yapmaktadır? YPG’li bir cani Ankara’ya kadar bomba dolu araçla gelirken hiç mi yolu kesilmedi? Hiç mi gören olmadı? Hiç mi yol kontrolüne uğramadı? PYD/YPG’yi silahlandırıp tetik çektiren ABD’nin akan kanda, alınan canlarda hiç mi payı yoktur? Bize taziye, onları tahrik; ne güzel dünya! Terör kanla yaşar, şiddetle soluk alır. Hainler tavizle beslenir, pazarlıklarla güçlenir. Nitekim olan da budur.  

‘BÖLÜNMEYECEĞİZ, DAĞILMAYACAĞIZ’


Her şeye rağmen Türk milleti ağır terör saldırısı karşısında kenetlenmiştir. Birlik ve kardeşliğimizin hisarlarında gedik açılmayacaktır. Millet 78 milyondur ama irade ve imanları birdir. Bedenleri ayrı ayrı, fakat ruhları aynıdır. Bölünmeyeceğiz, dağılmayacağız, yıkılmayacağız. Türk milleti bu zulmeti püskürtecektir. Türkiye sıkıştığı cendereden kurtulacaktır. Sabredeceğiz, fakat sonunda mutlaka kazanacağız.”          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Kamu bankalarından 4 yeni kredi destek paketi
Yeni normalde ilk uçuş Ankara'ya
Yeni normalde ilk uçuş Ankara'ya