Bahçeli: ’Kanunsuz Tarih Açıklayanlar Suç İşliyor’

Bahçeli: 'Kanunsuz Tarih Açıklayanlar Suç İşliyor'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin hukukun tüm imkanlarını kullanarak hakkını arayacağını, yanlış hesabın doğru kararlarla telafi edileceğini söyledi.

18 Nisan 2016 - 10:45

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin hukukun tüm imkanlarını kullanarak hakkını arayacağını, yanlış hesabın doğru kararlarla telafi edileceğini söyledi. Bu süreçte sabır ve soğukkanlılıktan taviz verilmeyeceğini belirten Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi haklıdır ve hakkının yenilmesine, mütecaviz operasyonlara asla müsaade etmeyecektir. Ayrıca olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili kanunsuz tarih açıklayanlar suç işlediklerini, vebal taşıdıklarını iyi bilmelidirler.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin ‘MYK ve İl Başkanları Toplantısı’ sonrasında yazılı bir açıklama yaptı.

İçi boşaltılmış hukuk anlayışının ve iradesi çalınmış hukukçuların arkasına saklanan bir kısım mihrakların, kutlu davalarının temel ve tarihi dinamikleriyle oynamaya yeltenmelerinin dikkatlerden kaçmadığını vurgulayan Bahçeli, “Okyanus ötesi kaynaklı planlamalardan medet uman, vicdanını kiralayanlara umut bağlayan, böylelikle MHP’yi ele geçirme ve kontrol altına alma amacına ulaşacaklarını sanan gafiller şüphesiz yanıldıklarını göreceklerdir. Milliyetçi Hareket Partisi 47 yıldır; ülke, millet ve vatan hizmetinde birçok tuzak ve tertiplerle karşılaşmış, nice saldırı ve tahriklerle sabrı ve metaneti test edilmiştir. Komplo mucitleri, fitne mimarları, işbirlikçilik markaları ve kriz müellifleri her defasında üç hilale cephe almışlar, farklı kılık ve suretlere bürünerek partimizi küçültmeye, eritmeye kalkışmışlardır. Ancak hiçbir şer niyet, hiçbir hain ittifak, kökü dışarıda hiçbir karanlık odak başarıya ulaşamamış, sonuç alamamıştır.” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi’ni kirli emellerine alet etmek isteyen malum çevrelerin, içlerinden devşirdikleri küçük bir grupla zalim gayelerini hayata geçireceklerini hesap ettiğini vurgulayan Bahçeli, “Türk milliyetçiliğinin hor görüldüğü günlerden, millet nezdinde itibar ve prestij kazandığı bugünlere gelesiye kadar sayısız engel önümüze çıkarılmıştır. Türklüğün doğrulması ve toparlanması yerine boynunun bükük durmasını arzulayanlar, Milliyetçi Hareket Partisi’yle özel olarak uğraşmışlar, mücadelesini kösteklemeye çalışmışlardır. Daha güçlü bir Türkiye, daha müreffeh bir millet, daha kudretli bir devlet özlemiyle kavrulan partimizi; etkisizleştirme çabaları, mahkeme kararlarıyla meşgul etme arayışları, kayyum nakliyle durdurma hayalleri tehdidin boyutu göstermesi bakımından anlamlıdır.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz Ocak ayında, MYK kararıyla olağan büyük kurultay tarihinin 18 Mart 2018 olarak belirlendiğini anlatan Bahçeli, “Olağanüstü tüzük ve kurultay talebi çığırtkanlığı yapılması bir defa Milliyetçi Hareket Partisi’ni kaosa sürükleme hazırlığıdır. Kişisel ikbal hırslarına yenik düşen, paralel telkin ve dayatmalara düğme ilikleyen malum şahıs ve niyet sahiplerinin partimizin içini karıştırmak ve bulandırmak için her yolu denedikleri ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi her şeyin farkındadır. Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizle il başkanlarımız tam bir dayanışma ve fikir birliği içerisindedir.” açıklamasında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin hukukun tüm imkanlarını kullanarak hakkını arayacağını, Allah’ın izniyle yanlış hesabın doğru kararlarla telafi edileceğini hatırlatan Bahçeli şöyle devam etti: “Üstelik bu süreçte sabır ve soğukkanlılıktan da taviz verilmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi haklıdır ve hakkının yenilmesine, mütecaviz operasyonlara asla müsaade etmeyecektir. Bir yanda partimizi istikrarsızlığa sokmak için faal halde bulunan, diğer yanda muhtemel partileşme çalışmalarını alttan alta yürütenlerin gerçek yüzü çok yakında net olarak anlaşılacaktır. Ayrıca olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili kanunsuz tarih açıklayanlar suç işlediklerini, vebal taşıdıklarını iyi bilmelidirler. Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır. Kaldı ki birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü ve nefesi yetmeyecektir. Geleceği konuşmaktan korkanların, davamızın özüne yabancı kalmışların, şehit ve ecdat mirasından kaçanların Milliyetçi Hareket Partisi’ni esaret altına almaları imkânsızdır. Başka kapılara yüz sürüp, sonra verilen imkanları yanlışa yorarak partimizin varlığında hak iddia edenler her zaman vesayeti altına girdikleri paralel örgüt gibi lekeli olacaklardır. Milliyetçi Hareket Partisi içinde bulunduğu badireyi aşacaktır. Partimizin tüm karar ve yönetim kurulları bir ve beraberdir.”          
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Günü kurtarmaya değil, geleceğe mührümüzü vurmaya odaklandık”
“Günü kurtarmaya değil, geleceğe mührümüzü vurmaya...
Tulumtaş Mağarası, turizmin göz bebeği olmaya aday
Tulumtaş Mağarası, turizmin göz bebeği olmaya aday