Bahçeli: ’Sürprizlerimiz Olur Bekleyin Biraz’

Bahçeli: 'Sürprizlerimiz Olur Bekleyin Biraz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan tüzük değişiklikleri ile ilgili bir iptal bekleyecek misiniz" sorusuna Bahçeli, "Sürprizlerimiz olur bekleyin biraz" dedi.

22 Haziran 2016 - 12:26

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan tüzük değişiklikleri ile ilgili bir iptal bekleyecek misiniz" sorusuna Bahçeli, "Sürprizlerimiz olur bekleyin biraz" dedi.

Muhalif isimlerle ilgili disiplin sürecinin başlatılıp başlatılamayacağına yönelik bir diğer soruyu da yanıtlayan Bahçeli, "Medyanın bu yüksek desteği ile kongrelerin karambolde bir ihraç talebi ile birisini göndersek ertesi gün onu kahraman yaparsınız. Milletin başına bela edersiniz. Onun için o kafamda duruyor. Gereği ne zaman gerekiyorsa o zaman yapılacaktır" diye konuştu.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin Sinan Oğan'ın partiden ihracını kaldıran yerel mahkeme kararına yapılan itirazı reddetmesi ile ilgili gelişime de Bahçeli'ye soruldu. Bahçeli, "MHP belli gerekçelere dayalı olarak bu kişiyi ihraç etmiştir. 23. Asliye Hukuk Mahkemesi Merkez Disiplin Kurulu'nun bu kararını bozmuştur. Sonra MHP Yargıtay'a başvurmuştur. Yargıtay'ın kararını beklemiştir. Bu 2 Kasım 2015'ten bugüne kadar Yargıtay 18. Dairesi'nde bir karar oluşmamıştır. Eğer 10 Temmuz'a kadar Yargıtay bu kararı verirse üyeliğini tazeleriz. Ondan sonra da tüzük gereği ne yaparsa yapar" dedi.
  Partisinin Meclis'teki grup toplantısında milletvekillerine hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasının önemli bir bölümünü muhaliflerin talebi ile Çağrı Heyeti'nin Pazar günü topladığı tüzük kurultayına ayırdı.  
KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNADI


Muhalif kanata sert tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, "Malum isimler, geçtiğimiz Pazar günü, 70 yıllık çok partili siyaset hayatımızda bir ilki gerçekleştirdiler ve kendileri çalıp kendileri oynadılar. Bu zamana kadar görülmemiş çirkeflik ve pervasızlıkla sözüm ona parti tüzüğümüzde 13 maddelik değişiklik yaptılar. Vay zavallılar vay. Bu kadar mı küçüldünüz. Bu kadar mı şuur kaybına uğradınız" ifadelerini kullandı.  
TURİST ÖMER OLSA HIZINIZA YETİŞEMEZDİ


Kurultay'ın yargı kararına göre tek maddelik tüzük değişikliği gündemiyle toplanması gerektiğini hatırlatan Bahçeli, tüzüğün 13 maddesinin değiştirilmesini de sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli şunları söyledi:

"Peki, yargı kararına göre tek maddelik tüzük değişikliği gündemiyle toplanması gereken bir kurultayda, hele hele hiç kimsenin haberi olmadan 13 maddeyi hangi ara değiştirdiniz? Merkez Yönetim Kurulu ile Genel Başkan yetkilerini nasıl tırpanladınız? Bu kararmış aklı, bu ucube hakkı size hangi satılmış, hangi MHP düşmanı verdi?Gözle kaş arasında açılması usulen mümkün olmayan kurultay açıldı, saatlerce delege sayımı yapıldı, gecikmeyle divan seçildi ve çok geçmedi oylama yapılarak tüzük maddeleri değiştirilmiş oldu. Allah inandırsın, Turist Ömer olsa hızınıza yetişemezdi. Korsan kurultaya kim katıldı, kaç kişi katıldı, neye onay verdi, neye zorlandı belli olmadan, bir baktık ki olan olmuş, tüzüğün 13 maddesi değişivermiş. Benim diyen madrabazın yapamayacağı bir kurnazlıkla adrese teslim iş tamamlanmış."  
ÜÇTE İKİ ÇOĞUNLUK SAĞLANMADI


Kurultay'da muhaliflerin üçte iki salt çoğunluğu sağlayamadığını da belirten Bahçeli, "Ankara 13. Noter, bir gün sonra zorlaya zorlaya 656 delegenin salonda hazır bulunduğunu açıklamıştır. Ne var ki, hiçbir vicdan sahibi çıkıp da tüzük hükümlerinde yapılacak bir değişiklik için Denekler Kanunuyla, Türk Medeni Kanunun 78 ve 81’nci maddeleri kapsamında, toplam delege sayısının üçte iki çoğunluğunun aranacağını söyleyememiştir. Salt çoğunlukla tüzük değiştirilemeyeceğini tescil eden emsal yargı kararlarını hatırlayan ise hiç olmamıştır. Bizim toplam delege sayımızın üçte iki çoğunluğu 809'dur. Noter 656 delegenin salonda hazır bulunduğunu açıklamıştır. İyi niyetli delege kardeşlerimizi hariç tutarak soruyorum, bu şartlar altında tüzüğümüzün değiştiğini hangi bedbaht, hangi şuursuz ileri sürebilecektir? Eğer süren olursa MHP'ye oyun kuranların işbirlikçisi, içimize sızmış truva atı, dünya durdukça hain olmayacak mıdır? Karar yeter sayısıyla toplantı yeter sayısını karıştıran, Tüzük değişikliğini kanunsuz şekilde oldubittiye getirerek 47 yılımızı inkar eden birkaç densize bu partiyi teslim edeceğimiz, buyurun ne yaparsanız yapın diyeceğimiz mi sanılmaktadır" diye konuştu.  
PENSİLVANYA'NIN OYUNLARINA KANMAYINIZ

Bahçeli, eleştrilerinin dozunu daha da artırırken, şunları söyledi:

"19 Haziran oyunu tam olarak deşifre etmiştir. Ve bize de düşen hem oyunu bozmak, hem de oyuncuları rezil rüsva etmektir. Temiz duygularla Ankara'ya gelen delege kardeşlerim, oyunu görün, oyunun sinsiliğini ve kahpeliğini anlayın. Bizim ne meselemiz varsa, neyi istiyorsanız ve ümit ediyorsanız, bunların hepsini kendi aile içimizde çözeriz, dava hukuku çerçevesinde hallederiz. Pensilvanya'nın oyunlarına kanmayınız, Paralel işbirlikçisi, maskeli siyaset bezirganlarına aldanmayınız. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, davanın namusunu kendi namusum biliyor, bu kutlu hareketi asla mütecaviz ellere, müptezel emellere bırakmayacağımı, asla teslim etmeyeceğimi bir kez daha ilan ediyorum."  
ERDOĞAN'IN VERDİĞİ CEVAP BİZİ MEMNUN ETTİ


Bahçeli'nin gündeminde AB Parlamento binasına terör örgütü YPG'nin flamalarının asılması ile ilgili gelişmeler de vardı. Bahçeli, "Başbakan Yıldırım, partisinin geçen haftaki grup toplantısında son derece yerinde bir ifadeyle 'varsın orada kalsın vize muafiyeti' diyerek AB'nin terörle mücadeleyi durdurmaya tevessül eden utanmazlığına haddini bildirmiştir. Bunun yanında, Avrupa Parlamento binasının kirli koridorlarında kanlı örgüt YPG'nin sözde flamaları asılmış, bu örgüte selam verilmiştir. Sayın Erdoğan'ın Avrupa Parlamentosu'na etkili cevabı da bizleri memnun etmiştir. Bir terör örgütüne ait paçavraların Avrupa Parlamentosu'nda ne işi vardır? Bu nasıl bir medeniyet anlayışıdır" değerlendirmesini yaptı.  
VİZE KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN


HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı da hedef alan MHP lideri Bahçeli, Demirtaş'ın terör örgütü YPG'nin flamaları altında poz verdiğini hatırlattı. "HDP eşbaşkanı artık çok olmuştur" diyen Bahçeli, "Biz bu siyasi teröristlerin sırtlarını YPJ'ye, YPG'ye, PYD'ye dayadığını biliyorduk da Kandil'in AB şubesiyle bu denli haşır neşir olduklarını delilleriyle yeni gördük. Bu ne küstahlıktır. Bu ne hayasızlıktır. Başbakan, AB'ye 'varsın orada kalsın vize muafiyetiniz' derken, bir tarafını eksik bırakmıştır. Biz bu eksiği tamamlıyor ve diyoruz ki, vize muafiyetiniz başınızda paralansın, vizeniz kadar başınıza taş düşsün" ifadelerini kullandı.
         

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te elektrik hattı yenileme çalışmaları başlıyor
Başkent’te elektrik hattı yenileme çalışmaları başlıyor
Mamak Belediyesi’nden portatif havuz
Mamak Belediyesi’nden portatif havuz