Bahçeli’den Dokunulmazlık ve Sinan Oğan Açıklaması

Bahçeli'den Dokunulmazlık ve Sinan Oğan Açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İstanbul’da gerçekleşen bombalı saldırıya tepki gösterdi.

09 Haziran 2016 - 11:07

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında İstanbul’da gerçekleşen bombalı saldırıya tepki gösterdi. İstanbul’da patlayan bombaların Türkiye’nin tamamını hedef aldığını belirten Bahçeli, "Allah’tan korkmayan, kuldan utanmayan, insanlıkla en ufak bağı bulunmayan caniler Ramazan’da boş durmamışlardır. Çünkü bunlar şeytanın emir eri, kafirliğin kirli eli, imansızlığın ve şerefsizliğin ta kendileridir. Ne dini bilirler, ne inancı tanırlar, ne de insanlığı takarlar. Allah’ın belası terörizm yine devrede, yine saldırıdadır" dedi.  
"TERÖRLE MÜCADELE DÜZENLEMESİNE DESTEK VERİYORUZ"


Bakanlar Kurulu tarafından TBMM’ye sevk edilen, terörle mücadelede yeni düzenlemeleri içeren yasa tasarısına destek verdiklerini kaydeden Bahçeli şunları söyledi:

"Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türk milletinin güvenliği ve milli bekanın sağlam esaslara bağlanması hususunda fedakar ve sorumlu politikalarından ödün vermesini de hiç kimse beklememelidir. Terörle mücadelede her zaman güvenlik güçlerimizin ve devletin yanında ve arkasındayız. Bu kapsamda, dün TBMM’ye sevk edilen ‘Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’na mutlaka destek verecek, gereğini de yapacağız. Demek ki neymiş, fiili desteğimiz hukuki boyut alabiliyormuş. Türk askerinin terörle mücadelede elini güçlendirmek, ihtiyaç duyduğu hukuki güvenceyi daha da genişletmek için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden herkesin emin ve müsterih olmasını bilhassa ister ve temenni ederim."  
ALMANYA AYNAYA BAKSIN


Alman Parlamentosu’nun Ermeni iddialarıyla ilgili aldığı karara da tepki gösteren Bahçeli, Almanya’nın kararının hükümsüz olduğunu belirtti. Bahçeli şöyle konuştu:

"Alman Parlamentosu tarih sayfalarını karıştırırken soykırım incelemesi yapmak istiyorsa, 1914’e değil aynaya baksın, orada aradığını bulacaktır. İnsandan sabun yapacak kadar profesyonel canavarlığın izine mazimizde rastlanması ve bunların eline su dökülmesi imkansızdır. Hitleri sinesinden çıkaran bir toplumun, Yahudilere ve Namibya’ya karşı işlediği soykırım suçundan arınmayan bir ülkenin bize insanlık dersi vermesi trajikomiktir. Bizi üzen ve düşündüren, Alman Parlamentosunda Türk olduğu söylenen bir kısım milletvekilinin de tasarıya evet demesi, hatta tasarının mimarları arasında yer almasıdır."   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasını saygıdeğer bir davranış olarak niteledi. Bahçeli, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanı TBMM’de dokunulmazlıkların kaldırılması yolunda Meclis iradesine saygı duyarak onaylaması saygıdeğer bir davranıştır. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, terörizmin kazandığı boyutlar dikkate alınırken böyle bir karar olumlu karşılanmalıdır. Tabii 5 dosya da benim vardır. Bu fezlekeler Meclis’e gelmiştir. Bize de yüce yargının mensupları davet çıkartırlarsa hangi fezlekede hangi suçu işlemişiz onları öğrenir sonra da savunmamızı yaparız.”     "YARGITAY KARAR VERİRSE PARTİYE KABUL EDİLİR"


Bahçeli, MHP Kurultayı’nda Sinan Oğan’ın aday olup olamayacağıyla ilgili soruya da şu yanıtı verdi:

"Sinan Oğan Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilmiştir. 23. Asliye Hukuk, 2 Kasım sabahı Milliyetçi Hareket Partisi’nin ihraç kararını bozmuştur. İhraç kararı sonrası üyeliği konusunu gündeme getirmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, ihraç kararındaki ısrarını sürdürmüş ve Yargıtay’a başvurmuştur. Yargıtay’da henüz daha bir inceleme yapılmadığını duyuyoruz. Bu durumda bize göre ihraç kararı verilmiştir. Yargıtay'dan da herhangi bir cevap alınmadığına göre partimizin üyesi sayılamaz. Ama Yargıtay, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kararına uygun beş sıfırlık bir uygulamayı Sinan Oğan için de yaparsa bu yargı yoludur, açıktır, partiye tekrar üye olarak kabul edilir. Onun için 10 Temmuz’a kadar Yargıtay’ın bir karar vermesi gerekir."
               

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sayısı yüzde 84 azaldı
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların...