Bahçeli’den PKK’ya SERT Tepki

Bahçeli'den PKK'ya SERT Tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK'ya çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Teröristler açtıkları fitne çukuruna eninde sonunda gömülecektir. PKK doğmamış bebeklerin katilidir" dedi.

16 Haziran 2016 - 10:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK'ya çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Teröristler açtıkları fitne çukuruna eninde sonunda gömülecektir. PKK doğmamış bebeklerin katilidir" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasının önemli bir bölümünü terörle mücadele konusuna ayıran Bahçeli, Mardin'in Midyat ilçesinde düzenlenen bombalı araçla saldırı sonucu şehit olan kadın polis memurları Şerife Özden Kalmış ve Nefise Özsoy ile polis memuru Ökkeş Özdemir’i hatırlatarak terör örgütü PKK’ya çok sert tepki gösterdi.

Bahçeli şunları söyledi:

"Midyat'ta caniler emniyet müdürlüğüne saldırdılar. Onlar dantelli kefen giymediler. Başlarını eşarpla kapatıp molotof atan fistan giyip kahpelik yapan zenne kılıklılar karşısında Türk'ün iffet ve namusunu savundular. Kim erkek, kim mert, kim kalleş kim namert dünyaya gösterdiler. Erkek etek giyerse ya korkudan, ya sapıklıktandır. Kadın polislerimiz fitneye meydan okudular. Şerefsizlere ders verdiler, fistanlarını başlarına geçirdiler. Şehitlerimizle övünüyorum. Teröristler buldukları her imkanı değerlendirerek ya bomba atmakta ya da kurşun atmaktadırlar. Hainler bilsinler ki Türk milleti bir ölürse bin dirilir. Teröristler açtıkları fitne çukuruna eninde sonunda gömülecektir. PKK doğmamış bebeklerin katilidir.”  
KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK


Terörle mücadele konusunda hükümete destek verdiklerini yineleyen Bahçeli'nin gündeminde şehit cenazesine katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi atılması da vardı. Eylemi organize ve siyasi bir hamle olarak nitelendiren Bahçeli, "Bu densizlik ve provokatörlüğü hoş görmek, sıradan kabullenmek, geçiştirmek mümkün değildir. Camide saf tutan cemaati bölmek, birbirine düşürüp hasım etmek bu millete yapılacak en büyük kötülüklerden birisidir. Türkiye'de cami avlusunda kavga edilirse, namaz kılmayanlara hayvan denilirse birlikte ve kardeşçe nasıl yaşayacağız. Mermi kovanı atmak planlı, organize ve siyasi bir hamledir. Fitneye çanak tutmak PKK'ya hizmettir." değerlendirmesini yaptı.  
ABD'DE KATLİAM


ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando şehrinde 50 kişinin hayatını kaybettiği katliama da gönderme de bulunan Bahçeli olayı kınadıklarını ancak ABD’nin terörle mücadele konusunda zaafları olduğunun altını çizdi. Bahçeli, "Dileğimiz Orlando katliamının Ortadoğu’da yeni saldırı ve ele geçirme stratejilerinin bahanesi olmasından çok, ABD için sorgulama, özeleştiri için de bir milat teşkil etmesidir. Terörle küresel boyutta ve uluslararası işbirliği ağlarını güçlendirerek mücadele etmek her ülkenin öncelikli görevi olmalıdır. Kaynağı ne olursa olsun, terör ateşi kuvvetli şekilde yandığı müddetçe dünya asla emniyetli olmayacaktır. ABD’nin terörle arasına mesafe koyması, terör örgütlerine kesin ve sert tavır göstermesi bölgesel ve küresel istikrara kalıcı şekilde hizmet edecektir" dedi.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi
Başkent'te sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi
Başkent’te fırtına ve dolu hayatı olumsuz etkiledi
Başkent’te fırtına ve dolu hayatı olumsuz etkiledi