Bahçeli’den SERT Muhtarlar Çıkışı

Bahçeli'den SERT Muhtarlar Çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yaptığı konuşmaları eleştirerek, “Muhtarlarımızı davet eden, kaçak sarayın nöbetçi alkışçısı şeklinde kullanan kurnaz, ucuz ve sinsi bir akıl devrededir” dedi.

21 Ekim 2015 - 10:25

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yaptığı konuşmaları eleştirerek, “Muhtarlarımızı davet eden, kaçak sarayın nöbetçi alkışçısı şeklinde kullanan kurnaz, ucuz ve sinsi bir akıl devrededir” dedi. Bahçeli, iktidara geldiklerinde muhtarların aylığını 1400 TL'ye yükselteceklerini kaydetti.

Sosyal medya ağı twitter üzerinden muhtarlara seslenen Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın muhtarlara yaptığı konuşmaları eleştirerek, “Muhtarlarımızı davet eden, kaçak sarayın nöbetçi alkışçısı şeklinde kullanan kurnaz, ucuz ve sinsi bir akıl devrededir. Kaçak saraya gitsin gitmesin, her muhtarımızdan özellikle ricam, kürsülerden duydukları yalan nutuklarına değil kendi durumlarına bakmalarıdır.” ifadelerini kullandı.

Toplantılarda muhtarların sorunlarının konuşulmadığını ve yetkilerinin gündeme gelmediğine dikkat çeken Bahçeli, kaçak sarayın kapalı salon toplantılarında muhtarların kullanıldığını öne sürdü. Bahçeli, 20 bin muhtarın emekli olmadığını, aldıkları 870 liralık maaşın 440 lirasını Bağkur'a pirim olarak yatırdıklarını belirterek, “Tüm muhtar kardeşlerime sesleniyorum; maaşlarınızı 1400 liraya çıkaracağız, ihtiyar heyetine 150 lira huzur hakkı vereceğiz.” dedi. Köy odaları ve mahalle muhtarlık hizmet bürolarının yapımı ve zorunlu giderlerinin il özel idareleri tarafından karşılanmasını sağlayacakları vaadinde bulunanan Bahçeli, “Muhtarlarımızı belediye toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandıracağız. Ve muhtarların il genel ve belediye meclislerinde temsil edilmelerinin önünü açacağız.” ifadelerine yer verdi.

Bahçeli, şöyle devam etti: “Muhtarlar oturduktan sonra birisi geliyor, ona buna saldırıyor, yalan konuşuyor; sonra arada bir söze girmeler, laf atmalar, hepsi tiyatro! Muhtarlarımız, siyasi çıkar uğruna başkalarının yazdığı kirli senaryolarda oynamayacak kadar şahsiyet, asalet ve şeref sahibidirler. Hava soğuduğunda gölge veren ağaçlar unutulur. Muhtarlarımızı samimiyetle kavramayanlar, gizli planları bittiğinde hatırlamayacaklardır.”

Ülkede bir adım sonrasını göremediklerini, toplumdaki güvenin sarsıldığını kaydeden; “Yılların ihmali, gaflet ve ihanetiyle bu cennet vatan cinnet ve cinayet istikametine savruldu. Varlığımızdan intikam için bomba kuşanıyorlar, ruh ve kültür kökümüzden rövanş almak için fitneye bürünüyorlar. Peki, sorumlu kimdir? Katilin kimliğini araştırıyorlar kartvizitinde yazan örgüt isimlerini soruşturuyorlar. Maşayı tutan eli merak eden, arayan ise hiç görülmüyor” diye konuştu.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı