Bakan Özhaseki ve AK Partili Milletvekilleri Altınköy’de

Bakan Özhaseki ve AK Partili Milletvekilleri Altınköy'de

Ziyaretçi rekoru kıran Altınköy Açık Hava Müzesi, siyasilerin göz bebeği olmayı sürdürüyor.

14 Nisan 2018 - 11:22 - Güncelleme: 14 Nisan 2018 - 11:22

Ziyaretçi rekoru kıran Altınköy Açık Hava Müzesi, siyasilerin göz bebeği olmayı sürdürüyor. Altınköy’ün bu seferki misafirleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile AK Parti milletvekilleri oldu. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi’nin Altınköy’de gerçekleştirdiği etkinliğe Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de katıldı.

 

“GEÇEN HAFTA SONU 7 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ”

Şehrin gürültüsünden uzak ve oksijeni bol bir ortamda buluşan heyet üyeleri, Altınköy’de incelemelerde bulundu.  Bakan Özhaseki ve beraberindeki heyet, Altınköy hakkında Tiryaki’den bilgi aldı. Başkan Tiryaki, Altınköy yapılmadan önce bu bölgenin gecekondularla kaplı olduğunu misafirlerine aktardı. Altınköy’ün Ankara’ya bambaşka bir soluk kazandırdığını belirten Tiryaki, geçen hafta sonu yaklaşık 7 bin kişinin Altınköy’ü gezdiğine dikkat çekti. Altındağ Belediyesi olarak şehrin tam ortasına bir köy kurduklarını ifade eden Tiryaki, “Anadolu’da bir köyde ne varsa Altınköy’de de hepsi var” dedi.

 

“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR PROJE”

Yok olmaya yüz tutmuş ve bulunduğu bölgede korunamamış Karadeniz’in orman köylerinden sökülüp getirilen Çantı Evleri, yakından görme fırsatı bulan heyet üyeleri, Tiryaki’yi tebrik etti. Anadolu’nun güzelliklerinin bu köyde bir araya toplandığını ifade eden misafirler, Ankaralıların mutlaka burayı gezmesi gerektiğini belirttiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..