Baran’dan Ertürk’e Ziyaret
Reklam
  • Reklam

Baran'dan Ertürk'e Ziyaret

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti ağırladı.

07 Aralık 2017 - 13:43

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti ağırladı. Baran, Kahramankazanlıların 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminin engellenmesinde gösterdiği kahramanlığın dünyada eşi benzeri olmadığını söyledi. 

ATO Başkanı Gürsel Baran ve yönetim kurulu üyeleri, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti. Başkan Ertürk misafirlerini çiçeklerle karşıladı. Ertürk, ATO heyetine, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak sivil halkı, TBMM'yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16'ları engellemeye çalışırken şehit olan 9 Kahramankazanlı'nın fotoğraflarının yer aldığı Şehitler Köşesi ve belediye hizmet binasını gezdirdi.

 

SANAYİ VE TİCARET POTANSİYELİ

Ertürk, misafirlerine belediyenin yaptığı çalışmalar ve Kahramankazan'daki ticari faaliyet hakkında bilgi verdi. Ertürk, Kahramankazan'ın 81 ilden göç almasına rağmen toplumsal barışın ve güvenliğin en üst seviyede temin ve tesis edildiği, adli olayların en az yaşandığı bir ilçe olduğunu söyledi. Kahramankazan'da 3 bin 214'ün üzerinde işletme bulunduğunu söyleyen Ertürk, ilçenin sanayi ve ticaret alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Ertürk, Kahramankazan'ın 52 bine yakın nüfusa sahip olduğunu, ancak ilçedeki bu işletmelerde ilçe nüfusundan daha fazla çalışan bulunduğunu söyledi.

 

DÜNYADA EŞİ YOKTUR

Baran da, Kahramankazan'ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde sembol noktalar arasında olduğunu söyledi. Baran, Kahramankazanlıların ve Türk Milleti'nin 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinde gösterdiği kahramanlığın eşi benzerinin dünyada olmadığını kaydetti. Baran 15 Temmuz'da yaşanan olayların dünyaya anlatılması için odalar ve tüm kurumlara görevler düştüğünü vurguladı. Baran ayrıca, Kahramankazan'da ATO'nun 1785 üyesi bulunduğunu belirterek, ilçedeki ticari ve sanayi faaliyetin yalnızca Ankara için değil Türkiye için de önemli olduğunu belirtti.  

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'SEKTÖR BAŞKENT' Başlıyor! Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal Canlı Yayın Konuğu Olacak
'SEKTÖR BAŞKENT' Başlıyor! Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı...
Altındağ'da Coşkulu Açılış! Karapürçek Aile Sağlığı Merkezi ve Veysel Karani Parkı Açıldı
Altındağ'da Coşkulu Açılış! Karapürçek Aile Sağlığı...