Başbakan Yıldırım’ın Eşi Semiha Yıldırım’dan Kazan’a...
Reklam

Başbakan Yıldırım’ın Eşi Semiha Yıldırım’dan Kazan’a Taziye Ziyareti   

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde 4’ncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit ve 92 gazi veren Kazan’a taziye ziyaretinde bulundu.

09 Eylül 2016 - 10:37 - Güncelleme: 09 Eylül 2016 - 10:37

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde 4’ncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit ve 92 gazi veren Kazan’a taziye ziyaretinde bulundu.

Başbakan Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık darbe girişiminde verdiği destansı mücadele ile tarihe altın harflerle yazılan Kazan’a taziye ziyaretinde bulundu. Yıldırım, Kaya ve Çalık’ı, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk karşıladı.

 

DOKTUR'UN AİLESİNE ZİYARET


Yıldırım ve Kaya ilk olarak, Hakkari'de teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan er Tunahan Doktur’un Kazan’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Yıldırım ve Kaya burada şehit er Doktur’un babası Mustafa, annesi Dilber ve kardeşi Şevki Mete Doktur’a taziyelerini iletti.

 

 

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA YAKIN İLGİ

Yıldırım daha sonra 4’ncü Ana Jet Üs Komutanlığı önünde darbeciler tarafından açılan ateş sonucu şehit düşen 64 yaşındaki Ümit Güder ile 20 yaşındaki Ömer Takdemir’in ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. 4’ncü Jet Üs Komutanlığı önünde F-16’ları engellemeye çalışan yaklaşık 8 bin Kazanlı tarafından verilen şanlı mücadelede Güder ailesi önemli bir rol üstlenmişti. Darbeci hainler tarafından açılan ateş sonucu baba Ümit Güder şehit düşerken, anne Türkan ve oğlu Mertcan Güder ise yaralanarak gazi olmuştu. Yıldırım ve Kaya burada, Türkan Güder ve oğlu Mertcan’la yakından ilgilendi. Yıldırım ve Kaya ayrıca, 20 yaşındaki şehit Ömer Takdemir’in babası Nihat ve annesi Ayfer Takdemir’i de evlerinde ziyaret etti. Takdemir ailesiyle de yakından ilgilenen Yıldırım, başsağlığı diledi.

 

 

ERDOĞAN VE YILDIRIM'A TEŞEKKÜR

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ve Bakan Kaya’ya eşlik eden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Şehit yakınları ve gaziler için 110 kişiden oluşan bir çalışma grubu oluşturduklarını ifade eden Ertürk, şunları kaydetti:


“Ülkemizin bölünmemesi, vatanımızın sonsuza dek yaşaması, bayrağımızın inmemesi, ezanlarımızın susmaması için canlarını hiçe sayaraksadece silahlara değil, F-16’lara göğüslerini siper eden kahraman vatan evlatlarıiçin elimizden geleni yapıyoruz. 16 Temmuz sabahından bu yana 9 şehidimizin aileleri ve 92 gazimizin tüm ihtiyaçlarıyla ilgileniyoruz. Şehitlerimizin geride kalanları ve gazilerimiz artık bizlerin de ailesidir. Kazanlı şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilk günden bu yana yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan’ımız Binali Yıldırım’a Kazan halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Şehit ve gazilerimiz için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyeceğimizin bilincindeyiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..