Başkent’e Meteoroloji’den Flaş Uyarı! Mart Ayı Çetin...

Başkent'e Meteoroloji'den Flaş Uyarı! Mart Ayı Çetin Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 1 Mart Perşembe ve 2 Mart Cuma Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Ayazın yüzünü göstereceği Ankara'da sıcaklık kaç derece olacak? Kar yağışı olacak mı? Detaylar haberimizde...

01 Mart 2018 - 20:02 - Güncelleme: 01 Mart 2018 - 20:02

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da 1 Mart Perşembe ve 2 Mart Cuma Cuma günü için ilk hava tahminlerini açıkladı. Ayazın yüzünü göstereceği Ankara'da sıcaklık kaç derece olacak? Kar yağışı olacak mı? Detaylar haberimizde...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 1 Mart Perşembe ve 2 Mart Cuma günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Yarın gün boyunca kar etkisini göstermesi beklenirken, Cuma günü gökyüzü bulutlu ve güneşli olması tahmin ediliyor. Hafta sonu ise Başkent'e ‘yağmur’ geliyor. Ankara ayazının da kendini hissettireceği bu günlerde sıcaklıkların 2 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


1 Mart Perşembe günü 2 derece ve hafif kar yağışlı,

2 Mart Cuma günü 8 derece ve sisli olması bekleniyor.  


En düşük sıcaklıkların 1 Mart Perşembe -3, 2 Mart Cuma -4 derece olacağı tahmin ediliyor. 

 

 

SAMSUN'UN DOĞU KESİMLERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞMUR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR İLE İÇ KESİMLERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT

Samsun'da görülecek yağışların; bu gece saatlerinden yarın (perşembe) öğle saatlerine kadar doğu kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 Kg/m2), iç kesimlerinde (200 metre ve üzeri rakımlı) yoğun kar (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (Ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ORDU ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞMUR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR, İÇ KESİMLERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA DİKKAT

Ordu çevrelerinde görülecek yağışların; bu gece saatlerinden yarın (perşembe) öğle saatlerine kadar kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 Kg/m2), iç kesimlerinde (200 metre ve üzeri rakımlı) yoğun kar (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (Ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

GİRESUN ÇEVRELERİNDEKİ KUVVETLİ YAĞMUR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR İLE İÇ KESİMLERİNDEKİ YOĞUN KAR YAĞIŞINA DİKKAT

Giresun çevrelerinde görülecek yağışların; yarın (perşembe) öğleden sonraya kadar kadar kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 Kg/m2), iç kesimlerinde (200 metre ve üzeri rakımlı) yoğun kar (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (Ani sel, su baskını, buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

İSTANBUL VE MARMARA BÖLGESİ İÇİN BUZLANMA VE DON UYARISI

İstanbul’da bugün sabah saatlerinden itibaren görülen kuvvetli sağanak yağış ve yağmurun öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği, akşam saatlerinden sonra aralıklarla hafif karla karışık yağmur ve yarın sabah ilk saatlere kadar hafif kar yağışı görüleceği tahmin edilmektedir. 
İstanbul’da bu gece ve yarın sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı ve sıfırın altında 2 ila 5 derecelere kadar düşmesi beklendiğinden kuvvetli buzlanma ve don olayı beklenmektedir. Başta ulaşım olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Buzlanma ve don olayının bu gece ve yarın Trakya’da şiddetli olmak üzere Marmara bölgesinin genelinde de etkili olması beklenmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x