Başkent’in Yedi Büyük Bulvarı Yeni Otobana Bağlanacak! İşte...

Başkent'in Yedi Büyük Bulvarı Yeni Otobana Bağlanacak! İşte Güzergahlar...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ’nün içinden yeni bir yol geçeceğini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onaylanan imar planının halen askıda olduğunu belirtti.

05 Temmuz 2017 - 09:55 - Güncelleme: 05 Temmuz 2017 - 09:55

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ’nün içinden yeni bir yol geçeceğini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onaylanan imar planının halen askıda olduğunu belirtti.

Gökçek şöyle devam etti:

“Bilkent Köprülü Kavşağı'ndan başlayıp, öncelikle ODTÜ’nün batı sınırından geçip, şu andaki İhsan Doğramacı Bulvarı'nın sol tarafından geçerek İncek Bulvarı'na bağlanan, oradan aşağıdan Haymana Yolu, Çevre Yolu ve yeni yapılacak Niğde-Ulukışla Otobanı'na bağlanan, 50 metre genişliğinde yeni bir bulvar kazandırmış olacağız. Yani bir nevi ikinci Konya Yolu olacak. Mevcut Konya Yolu'na paralel, 5 kilometre yanından Ankara’yı dikine kesen bir  bulvar...

Sonuç olarak Ankara Bulvarı, Sabancı Bulvarı, Eskişehir Yolu, yeni açılacak bulvar, İncek Bulvarı, Haymana Yolu, Çevre Yolu, yeni yapılan otobana bağlanacak.”

-“HEDEF: HASTANE TRAFİĞİNİ ANKARA’NIN HER TARAFINA DAĞITMAK”

Yapılacak yolların en darının 3 gidiş - 3 geliş olacağını, bu bağlantılarla Ankara trafiğini müthiş derecede rahatlatmış olacaklarını vurgulayan Gökçek, "Ankara trafiğinin yükünü, inşallah uzun yıllar kaldıracak bulvarlar kazandırmış olacağız” dedi.

Gökçek, toplam 33 kilometre ve Bayındırlık Bakanlığı birim fiyatlarına göre de 780 milyon TL civarında bir rakama malolacak yollara ilişkin, “Şehir Hastanesi’nin çevresini bu yıl, tüm yolları da 2 yılda bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da 2 dükkan kül oldu
Ankara'da 2 dükkan kül oldu
Bataklık Operasyonu şüphelileri adliyeye sevk edildi
Bataklık Operasyonu şüphelileri adliyeye sevk edildi