Başkent’te Kuş Sesleri Yankılandı...

Başkent'te Kuş Sesleri Yankılandı...

Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği kuş yetiştiricileri ile meraklılarını Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Kuş Pazarı’nda buluşturdu.

26 Şubat 2018 - 14:20 - Güncelleme: 27 Şubat 2018 - 14:20

Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği kuş yetiştiricileri ile meraklılarını Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Kuş Pazarı’nda buluşturdu.

Kuş severlerden yoğun ilgi gören pazarı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal da ziyaret etti.

 

KUŞLAR VATANDAŞLARIN BEĞENİSİNE SUNULDU

Pazarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen kuş üreticileri, yüzlerce çeşit rengârenk kuşu Ankaralı kuş severler için satışa çıkardı.

Muhabbetten papağana, kanaryadan ispinozlara kadar yaklaşık 10 bin egzotik kuş 20 TL ile 1500TL arasında değişen fiyatlardan kuş severlerin beğenisine sunuldu.

 

“KUŞLAR DOĞANIN EN GÜZEL ÇALGICILARIDIR”

Pazarı ziyaret ederek, üreticilerle ve vatandaşlarla sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar kuşları yakından inceledi.

Kuş sesinin ruhu dinlendirdiğini belirten Yaşar, “Kuşlar ve balıklar ruhu dinlendiren hayvanlardır. Kuşlar doğanın en güzel çalgıcılarıdır. İnsanı dinlendirir. Sadece kuşları değil tüm hayvanları sevmeliyiz, korumalıyız. İnsan ruhunun bir parçası da hayvan sevgisidir” dedi.

 

HOBİSİNİ TİCARETE DÖNÜŞTÜRDÜ

Hobi olarak başladığı kuş yetiştiriciliğini ticarete dönüştürdüğünü kaydeden kanarya yetiştiricisi Fatih Bostan ise "Kuş sevgisi bambaşkadır. Çocukluğumdan beri kuşlarla uğraşıyorum. Kuşlarla önce hobi olarak ilgilendim. Daha sonra hobimi ticarete döktüm. Şuanda 700 kanaryam var" diye konuştu.

Pazar da Başkent Kanarya Sevenler ve Üretenler Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın tarafından Başkan Yaşar’a desteklerinden dolayı plaket de verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x