Başkent’te Suç Örgütü Çetesi Çökertildi: 17 Tutuklama
Reklam

Başkent'te Suç Örgütü Çetesi Çökertildi: 17 Tutuklama

Ankara'da yapılan bir ihbar ile başkasına ait kişisel bilgileri örgüte sızdıran çete yakalandı. Yapılan operasyonda 17 şüpheli tutuklandı.

16 Temmuz 2017 - 02:24 - Güncelleme: 16 Temmuz 2017 - 02:26

Ankara'da yapılan bir ihbar ile başkasına ait kişisel bilgileri örgüte sızdıran çete yakalandı. Yapılan operasyonda 17 şüpheli tutuklandı.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne 24.03.2017 Cuma günü yapılan bir ihbar ile vatandaşlarımıza ait olan taşınmaz bilgilerinin, Tapu Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüklerinde memur olarak görev yapan örgüt mensuplarınca örgüte aktarıldığı, örgüt tarafından sahte evrak ve joker tabir edilen esas malikin yerine geçen şahıslar temin edilerek vekâlet verme ya da Tapu Müdürlüğünde bulunan resmi senet defterindeki resmin değiştirilmesi yöntemi ile üçüncü şahıslara satıldığı ve “Türk Medeni Kanunun 1007. maddesinde tapu sicilinin tutulmasından kaynaklanan ve doğan bütün zararlardan devlet sorumludur. Devlet, zararın doğmasında kusuru bulunan görevlilerden rücu eder.” maddesi gereğince yapılan usulsüzlüklerde asıl zararı Kamunun gördüğü tespit edilmesi üzerine yapılan ön çalışma sonucunda örgüt üyelerinin yakalanması amacıyla, 2017 yılı Mart ayı içerisinde iletişimin tespiti ve fiziki takip çalışmaları başlatılmıştır.

Yapılan çalışmalar neticesinde; yurt dışında ikamet eden N.Ö, S.G, İ.P. isimli şahıslara ait olduğu tespit edilen gayrimenkullerin bulunduğu tapu kütük defterindeki gerçek mükellefin resminin değiştirilerek joker tabir edilen şahıs vasıtasıyla üçüncü şahsa satışı yapılacağı esnada şüpheliler suçüstü yakalanmıştır.

Ayrıca, tespit edilen örgütün İstanbul, Kırklareli, Antalya, Yalova, Trabzon, Ağrı, Çanakkale, Konya illerinde gayrimenkul sahibinin bilgisi dışında joker tabir edilen şahıs vasıtasıyla gayrimenkul satışı yapıldığı bilgisi alınarak bahse konu satışlar engellenmiştir.

Yapılan operasyonlar kapsamında; M.İ, O.Y, M.H, E.A, A.E, V.K, S.K, H.G, A.K,  E.Y, Ş.S, C.D, Ö.S.A, K.K, H.H, S.Ç, M.G, M.Ö, E.M, M.A, B.Ö, M.Ö, F.T, T.B, S.E, H.D, Ö.C, M.K, Z.B, N.P, A.S, N.K, isimli 32 şüpheli yakalanmış olup, çıkarıldıkları hakimlikçe 17 şüpheli tutuklanmıştır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..