Başkentte ’Harekete geçiyoruz etkinliği’
  • Reklam

Başkentte 'Harekete geçiyoruz etkinliği'

Ankara Kent Konseyi 'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında 'Harekete Geçiyoruz' etkinliği düzenledi.

22 Eylül 2020 - 15:06 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 15:31

Ankara Kent Konseyi, Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’yle birlikte 'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında 'Harekete Geçiyoruz' sloganıyla bisiklet kullanma etkinliği düzenledi. 7’den 70’e Başkentliler, 30 Ağustos Zafer Parkı’nda 2 bin 500 metrelik parkurda pedal çevirerek sıfır emisyona ve bisiklet kullanmanın sağlık ve çevre temizliği için önemine dikkat çektiler.

Ankara Kent Konseyi tarafından “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında düzenlenen bisiklet kullanma etkinliğinde Başkentli bisikletseverler, 30 Ağustos Zafer Parkı’nda bulunan 2 bin 500 metrelik bisiklet parkurunda pedal çevirdi. Ankara Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (ABİDOSD) ve Başkentli bisikletseverlerin “Harekete Geçiyoruz” sloganıyla gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, Yürütme Kurulu üyesi Ömer Sarıoğlu, Çevre ve Sıfır Atık Çalışma Grubu Sözcüsü Ömer Şan, ABİDOSD Başkanı Murat Yumrutaş ile vatandaşlar katıldı.

'DÜNYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİREBİLİRİZ'

Bu yılki teması “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” olan Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayan Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, belediyelerin bisiklet ve yaya yollarının artırması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesinin gerektiğini belirtti. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..