Başkent’te Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Başkent’te Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Hakkari Çukurca’da 3 yıl önce şehit düşen başçavuş Ümit Tekinaslan’ın ailesine devlet övünç madalyası verildi.

11 Temmuz 2014 - 12:34

Hakkari Çukurca’da 3 yıl önce şehit düşen başçavuş Ümit Tekinaslan’ın ailesine devlet övünç madalyası verildi.
Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir, şehit aileleri ve gazilere verilen iftar programında, övünç madalyasını Tekinaslan'ın ailesine takdim etti. Madalyayı, Şehit Piyade Başçavuş Ümit Tekinaslan'ın eşi Meral Tekinaslan aldı. Plaket ise şehidin 5 yaşındaki oğlu İbrahim Sıddık Tekinaslan'a verildi.
İftarda konuşan Kaymakam Şevket Cinbir, ramazanın rahmet ayı olduğunu ifade ederek, "Ramazan rahmet ayı, hepimize farklı duygular getirdi, kalbimizi yumuşattı. Toplumdaki yardımlaşma ve dayanışma duygularını bir daha yukarı çıkardığını düşünmekteyim. Bu ramazan vesilesi ile başta ülkemizdeki arızalar giderilmiş olur. Sevgi, hoşgörü hakim olur, huzur gelir. Bir araya gelmemizin temel sebebi gazilerimiz ve şehit ailelerimizle ramazan soframızı paylaşmaktı. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz soframıza renk kattılar. Onlarla aynı sofrada oturma şansını ve şerefini bize yaşattılar. Teşekkür ediyorum bu yüzden kendilerine" diye konuştu.
Cinbir, şehitlerin bıraktığı sorumluluklara dikkati çekerek, "Onlardan aldığımız sorumlulukları yerine getirebilmek ve bu ülkelerin geleceğini aydınlık yarına taşıyabilmek için şehitlerimizin başta aileleriyle, evlatlarıyla bu milleti millet yapan bütün fertleriyle bir araya gelip birlikte çalışma mecburiyetimiz var. Eğer biz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz Anadolu topraklarında yaşarken, bastığımız her karış toprakta onları hissedebiliyorsak o zaman düşünmemiz gerekiyor" görüşünü paylaştı.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..