Başkent’te Yeni Yıl Önlemleri Alındı

Başkent’te Yeni Yıl Önlemleri Alındı

Ankara ili mülki hudutları dahilinde yeni yıla huzur ve güvenlik içerisinde girilmesini sağlamak üzere alınan bir dizi tertip ve tedbir açıklandı.

30 Aralık 2014 - 13:45

Ankara ili mülki hudutları dahilinde yeni yıla huzur ve güvenlik içerisinde girilmesini sağlamak üzere alınan bir dizi tertip ve tedbir açıklandı.

Ankara Valiliği’nin aldığı tedbirler şöyle sıralandı: "İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, 31 Aralık 2014 Çarşamba gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planları uygulamaya koyacaklar ve Emniyet-Asayiş tertip ve tedbirlerini 02 Ocak 2015 Cuma günü sabahına kadar aksaksız olarak sürdürecekler. Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları arttırılacak ve vatandaşlarımızın hizmetlerine hazır hale getirilecek. Aşırı hız, alkollü araç kullanımı, hatalı sollama, yakın takip, şerit ihlali, çalışma süresi ihlali gibi trafik kazalarının oluşumunda büyük rol oynayan kural dışı davranışların denetimlerine ağırlık verilecek. 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma İmdat telefon hatlarında görev yapan personel sayısı takviye edilecek ve bu telefonlara yapılacak müracaat veya ihbarlar titizlikle ve derhal değerlendirilecek.

DENETİMLER ETKİN ŞEKİLDE YAPILACAK

Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından özellikle alışveriş ve eğlence mahalleri ile diğer umuma açık alanlarda denetimler, tefrik edilecek ekipler marifetiyle etkin bir şekilde yapılacak. İtfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurluklar vatandaş müracaatlarına açık tutulacak. Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak.

HASTANE, ACİL SERVİS VE ECZANE

Devlet Hastaneleri acil servisleri ile Aile Sağlığı Merkezleri, nöbetçi eczaneler ile haberleşme ve elektrik hizmetleri için gerekli ön hazırlıklar ilgili birimlerin üst yöneticileri tarafından önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları hizmete hazır hale getirilecek.
Ankara İlinde yeni yılın huzur ve güvenlik içerisinde geçmesine esas olmak üzere yukarıda belirlenen tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek."          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x