Batum’un İlk Türk Hukuk Bürosu Açıldı

Batum'un İlk Türk Hukuk Bürosu Açıldı

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Batum'un, son yıllarda özellikle otel, inşaat, enerji ve turizm sektörlerinde yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarının tercih ettiği cazibe merkezi haline geldi.

08 Ağustos 2016 - 15:18

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Batum'un, son yıllarda özellikle otel, inşaat, enerji ve turizm sektörlerinde yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarının tercih ettiği cazibe merkezi haline geldi.

1963 Yılında Ankara’da kurulan Erdil Hukuk Bürosu, Moskova’dan sonra ilk şubesini Batum’da açtı. Erdil hukuk Bürosu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Av. Dilşat ERDİL ve Ticaret Departmanı Başkanı Cem Reşat ERDİL, son 10 yıldır Türk ve Yabancı şirketlere Moskova’da Hukuki ve Ticari Danışmanlık yaptıklarını Batum’da 'da faaliyet gösteren Türk İş adamları ile Acara Özerk Cumhuriyeti ve Gürcistan arasında bağlantı kurmayı, iş adamlarının yaşadıkları sorunlara çözüm bulmanın yanı sıra Türkiye ve Gürcistan arasında hukuki yardım yapmayı amaçlayan ERDİL, "Gürcistan'ın yatırım adına büyük avantajları var. Burada işçilik maliyetleri çok ucuz. Bürokratik engeller hemen hemen yok ve çok emniyetli bir ülke" diye konuştu.

Türklerin otelcilik, tekstil ve inşaat başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde faaliyet gösterdiğini kaydeden Av. Dilşat ERDİL, "Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Batum, son yıllarda özellikle otel, inşaat, enerji ve turizm sektörlerinde yatırım yapmak isteyen Türk iş adamlarının tercih ettiği cazibe merkezi haline geldi. Burada 500'e yakın firmanın yatırımları var. Bizim önceliğimiz kaliteli Hukuk Danışmanlığı yapmak. Bunun için kalifiye elemana ihtiyaç var. Bir yandan Türk çalıştırırken bir yandan da Gürcü vatandaşlara, belli konularda eğitim vererek iş öğretiyoruz" dedi.   İLETİŞİM BİLGİLERİ   Gogebaşvili Street No: 60 / 2

ADJARA/ BATUMİ GEORGİA

Hukuk Departmanı Başkanı
Av. Dilşat ERDİL

Ticaret Departmanı Başkanı
Cem Reşat ERDİL

Gsm : (00 995) 577 01 84 50 - 51 -52
(00 90 ) 532 401 40 23

Office : 0312 215 37 30 ( pbx )
         

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x