Bayram Öncesinde Trafik Tedbirleri Artırıldı
  • Reklam

Bayram Öncesinde Trafik Tedbirleri Artırıldı

Vatandaşların Kurban Bayramı tatili süresince seyahatlerini daha güvenli bir şekilde yapabilmeleri için trafik tedbirleri artırılırken, çocuklara da "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi kapsamında düdük, tişört ve broşür dağıtıldı.

18 Ağustos 2018 - 12:59 - Güncelleme: 18 Ağustos 2018 - 13:52

Bayram tatilinin huzur ve güven ortamında geçmesi için çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanlığı, meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla gerekli tedbirleri aldı. Bu kapsamda trafik polisleri, İstanbul Yolu'nda oluşturulan kontrol noktasında denetimlerine aralıksız devam ediyor. Uygulama noktasında ekiplerce durdurulan araçlar ile sürücülerin belgeleri kontrol edildi. Polis ekipleri, sürücüleri özellikle emniyet kemeri takmaları, cep telefonu kullanmamaları ve hızlı gitmemeleri konusunda uyardı.

 

DENETİMLERDE 140 BİNİ AŞKIN PERSONEL GÖREVLİ

Bayramda oluşacak araç trafiğinin doğru sevk edilmesi, seyahatlerin daha güvenli olması ve trafik kazalarının olmaması için 11 günlük denetim planı yapıldı. Kazaların çok fazla yaşandığı yerler tespit edilerek, bu alanlarda önlemler artırıldı. Günlük 13 bin, toplamda ise 140 bini aşkın personel görevli olacak.

 

"100 ÇOCUĞA BİSİKLET"

Denetimler sırasında durdurulan araçlardaki çocuklara İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi kapsamında düdük, tişört ve broşür dağıtıldı. Fahri trafik müfettişi olan çocuklardan kural ihlali yapan ebeveynlerini düdük çalara uyarmaları istendi. Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla fahri trafik müfettişi çocuklara seslendi. Paylaşımda, "Çocuklar, sosyal medyada KırmızıDüdük hastagi üzerinden sizlere verilen görevleri seyahat esnasında tamamlayıp, fotoğraflayıp, etiketleyen ve en fazla beğeni alan 100 çocuğumuza bisiklet verilecek. Şimdi sizde bir trafik polisi oldunuz. Görevleri tamamlayan bisikleti kapar" ifadeleri yer aldı. 

 

2018/08/1766842.jpg
2018/08/4312555.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..