Benzersiz Filminin Lansmanı Konya’da Yapıldı
  • Reklam

Benzersiz Filminin Lansmanı Konya'da Yapıldı

Konya’da yarın çekimlerine başlanacak ve 2015 sonbaharında gösterime girecek olan ‘Benzersiz’ adlı filminin lansmanı yapıldı. Dedeman Otel’de düzenlenen programa filmin oyuncuları Cemal Hünal, Fırat Danış, Murat Parasayar, Selahattin Taşdöken, Yakup Yavru, Nilüfer Aydan, Murat Parasayar ve Fırat Tanış ile yönetmenler İlker Sarı ve Orkun Eser katıldı.

15 Ocak 2015 - 15:50

Konya’da yarın çekimlerine başlanacak ve 2015 sonbaharında gösterime girecek olan ‘Benzersiz’ adlı filminin lansmanı yapıldı. Dedeman Otel’de düzenlenen programa filmin oyuncuları Cemal Hünal, Fırat Danış, Murat Parasayar, Selahattin Taşdöken, Yakup Yavru, Nilüfer Aydan, Murat Parasayar ve Fırat Tanış ile yönetmenler İlker Sarı ve Orkun Eser katıldı.

Konya Metraj Film ve Lal Sanat ile birlikte yaklaşık 7 aydır çalışmaların sürdüğünü söyleyen ‘Benzersiz’ filminin yönetmeni ve senaristi İlker Sarı, filmin kayıtlarına yarın başlayacaklarını ifade etti. Sarı, film çekimlerinin Konya’da yaklaşık 35 gün süreceğini ve sonbaharda gösterime gireceğini anlattı. Filmin tamamının Konya’da çekileceğine değinen Sarı “Geniş bir kadroyla tamamı Konya’da çekilen, alt yapısının tamamı Konya markalarından oluşan, ekibin tamamı Konya menşeli olan bir filmle ulusala çıkıyoruz.” dedi.

Yönetmen ve senarist Sarı, filmin bir eczacının başına gelenlerini ve hikayesini anlattığını ifade ederek senaryo hakkında şu bilgileri verdi: "Senaryo, gece nöbette hap bağımlıları tarafından eczaneye bir baskın olur ve eczanedekiler öldürülür. Eczacımız ölmez ve hastanede gözlerini değişik bir hastalıkla açar ve ardından garip bir hikaye başlar. Filmi gerilim ve kara mizah tarzında işlenecek olan bir film. ‘Benzersiz’ filmini birkaç cümlede böyle özetleyebiliriz."

Film çekimlerinin bir kısmının stüdyoda, büyük bir kısmının ise Konya’nın kendine özgü mekanlarında çekileceğini aktaran Yönetmen Sarı, bununla birlikte Konya’ya özgü özgü yöresel şivesi ile Konyalılığı belirten argümanlar da kullanacaklarını anlattı.

"TÜRK SİNEMASINA GÜZEL BİR FİLM KAZANDIRACAĞIZ"

Filmde ‘eczacı’ rolünü canlandıracak olan Cemal Hünal, Türk sinemasına güzel bir film kazandırmayı umduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Benim için heyecanlı bir proje. Aslında bu dönem içerisinde yoğun bir sezon yaşıyoruz. Senaryoyu okuduktan sonra kaçıramayacağıma karar verdiğim filmlerden bir tanesi. Bu yüzden burada olduğum için çok mutluyum. Başarılı anlatılmış bir hikaye. Çok iyi bir sinema lisanıyla yazılmış. Bunun için de ister bir intikam hikayesinden ister bir değişim hikayesinden çok daha iyi yazılmış bir senaryo. Bu filmi çok özel yapacak şeyler var. Bu filmin hazırlığını yapan arkadaşlarımız pek çok teknolojiden faydalanmak yerine kendi çözümlerini üretmişler. Bu çok heyecan verici bir şey. Umarım hep beraber alnımızın akıyla bu işin içinden çıkacağız. Türk sinemasına çok güzel bir film kazandırabileceğimizi düşünüyorum."

"FİLM, İNSANIN DEĞİŞEN BİR VARLIK OLUP OLMADIĞINI SORGULUYOR"

‘Benzersiz’ filminde eczaneye baskın yapan gurubun kötü adamı rolünü canlandıran Murat Parasayar, filmde insanın değişen bir varlık olup olmadığının sorgulandığına değindi. Parasayar, tamamen Konya menşeili bir ekibin böyle bir film yapmasının sektör için heyecan verici olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Bugüne kadar Anadolu’nun pek çok şehrinde çalışma şehri buldum. Fakat bütün bunların hepsi kaynağını, sermayesini, teknik ekipmanını, üretim araçlarını İstanbul’dan alan projelerdi. Burada heyecan verici olan başka bir şey var. Burada Medraj Filmin ofisine gidince çok şaşırdım. Çok heyecan duydum. Çünkü bizim çok dar bir piyasamız var. Şuan sinemanın koşullarına henüz sektör demek bile yanlış olabilir. Belki piyasa demek daha doğru olur. Bu piyasanın bütün akarı bütün hareketi de İstanbul’da dönüyor. Meşhur o Cihangir’de ağabeyler oturuyorlar, orda kafa patlatıyorlar. Fakat böyle oluşumların olması, Anadolu’nun başka şehirlerinde de olması bu işin sadece büyük şehirlerden kaynaklanan bir şey olması, daha doğrusu yeni alanlar açan çok heyecanlı bir girişim. Burada kendi yağında kavrulan bir ekip var. Bir de her şehrin kendine ait bir anlatım biçimi var. Ankara’nın, İzmir’in İstanbul’un bambaşka. Burada Konya’nın kendini nasıl ifade edebileceği üstüne de bir çalışma olacak. Bence bu başlı başına heyecanlı bir şey. Film, insanın değişebilen bir varlık olup olmadığı sorgusunu araştırıyor. İnsanın değişiminin ne koşullarda gerçekleşebileceğini arıyor. Bu sorusuyla da heyecan verici bir hikaye."

Film oyuncularından Yakup Yavru ise şöyle konuştu: "Ben filimde öle suya sabuna dokunmayan, eczanede yaşlı bir adam olarak bir alışveriş yapıyorum. Fakat normal bir alışveriş değil, değişik bir şey. Filme katkıda bulunuyor ve renk katacağını sanıyorum."           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..