Beypazarı’nda Bayram Tatili Yoğunluğu

Beypazarı'nda Bayram Tatili Yoğunluğu

Şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyen Ankaralılar 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Beypazarı'nı tercih etti.

28 Ağustos 2018 - 18:12 - Güncelleme: 28 Ağustos 2018 - 18:12

Yılda 400 bini aşan ziyaretçiyi ağırlayan Beypazarı, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de en çok tercih edilen ilçelerden oldu. Ankara'nın tarihi turistik ilçesinde konaklama yerleri doldu taştı. 
Türkiye’nin her yerinden özellikle Ankara ve çevresinden rezervasyon aldıklarını belirten Beypazarılı işletmeciler, her geçen gün artan ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Mevsim normallerinin üzerindeki sıcak havaların tadını çıkarmak isteyen konaklamalı ziyaretçilerin yanı sıra, günü birlik turlarla ilçeyi gezenlerin sayısının da oldukça fazla olduğu bildirildi.

 

"FESTİVAL HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR"

Tarihi konakları, hanları, hamamları ve yemekleri ile ünlü Beypazarı’nı ziyaret eden Ankaralılar, alışveriş yapıp ilçeyi gezdi. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, “Güzel ilçemizin çevresinde bulunan mesire alanları, piknik alanları tıklım tıklım doldu. Bu yıl 6-9 Eylül’de düzenlenecek ‘Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivali’ için hazırlıklarımız sürüyor. Osmanlı’dan günümüze buram buram tarih kokan, yıllar boyu gümüşü, bakırı, demiri, deriyi, ipeği işleyen ellerin sanatı saklı kültür ve turizm kenti Beypazarı, festival için gün sayıyor. Tüm halkımızı festivalimize bekliyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat