Beypazarı Turizmi İçin Seferberlik

Beypazarı Turizmi İçin Seferberlik

Ankara Bölgesi’nin gelişen bir değeri olan Beypazarı’nın turizmden daha çok pay alması sağlamak adına Ankaralı turizmciler ile Beypazarılı turizmciler bir araya gelerek çözüm yolları üretti.

11 Mayıs 2018 - 12:05 - Güncelleme: 11 Mayıs 2018 - 12:05

Ankara Bölgesi’nin gelişen bir değeri olan Beypazarı’nın turizmden daha çok pay alması sağlamak adına Ankaralı turizmciler ile Beypazarılı turizmciler bir araya gelerek çözüm yolları üretti. Beypazarı turizmini günübirlikten çıkarmak için beyin fırtınası gerçekleştirilen toplantıda, Beypazarı’na gelecek turistlerin konaklama gün sayısını çoğaltacak çözüm yolları arandı.

Beypalas Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, Beypazarılı turizmciler, Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Beypazarı turizmine katkı sağlamak için yapılan toplantıya, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer ve TÜRSAB Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak da katıldı.

Beypazarı’nın özellikle sağlık turizmi açısından önemli bir değer olduğunu belirten ATİD Başkanı Birol Akman, Beypazarı’nın turizmde hak ettiği değeri görmesi için çalışacaklarını bildirdi. Termal turizmi için önemli bir potansiyele sahip olan Beypazarı’nın günübirlik turizmin ötesine geçmesini gerektiğini ifade eden Akman, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Beypazarı otellerinin çözüm yolları aradığını söyledi.

Gazozuyla da ünlü Beypazarı’na gelen turistlerin konaklama gün sayısını çoğaltacak projeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Akman, birliktelik içinde beyin fırtınası gerçekleştirdiklerini söyledi. Bazı projeler üzerinde mutabıka varıldığını anlatan Akman, “Farklı etkinlikler ve festivaller yaparak, yerli ve yabancı turistin ilgisini Beypazarı’na çekilmelidir. Oteller için promosyon ve paket programları hazırlanarak, turistlerin konaklama gün sayısını artırmalıdır. Turizm acenteleri ve tur operatörlerine yönelik tur paketleri hazırlanarak, Ankara’ya gelen turistlerin Beypazarı’na gelmesi de sağlanmalıdır” diye konuştu.

Beypazarı otellerinin ATİD çatısı altında toplanacağını da söyleyen Akman, ATİD olarak katıldıkları fuarlarda Beypazarı’nın tanıtımına ağırlık vereceklerini dile getirdi. Böylelikle hem Beypazarı hem de Ankara turizmine olumlu katkı sağlayacaklarını kaydeden Akman, Ankara turizmini geliştirecek her türlü çalışma ve projenin içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat