Bilecik’te Bahçıvanlık Kursu Sertifika Töreni

Bilecik'te Bahçıvanlık Kursu Sertifika Töreni

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde açılan "bahçıvanlık" kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

15 Aralık 2014 - 17:39

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarım Bilimleri Fakültesi Dekanı İlhan Doran, Uygulama Merkezi'nde düzenlenen törende, Bilecik'in, iklim ve toprak özellikleri bakımından önemli bir sebze ve meyve üretim bölgesi olduğunu söyledi.
Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde ceviz ve zeytin plantasyonları oluşturarak üretim ve araştırma çalışmalarının yapılacağını ifade eden Doran, "Bilecik'in tarihi geçmişi olan faaliyetlerinden ipek böcekçiliğini canlandırma amacıyla Bilecik Koza Birliği ile ortak çalışmalara başlanmış ve alanımızda dut parseli oluşturulmuştur. Ayrıca florası arıcılığa çok uygun olan ilimizde arıcılık faaliyetini de yaygınlaştırmak amacıyla Arıcılar Birliği ile ortak çalışmalar başlatılmıştır. Birlikler ile Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde eğitim faaliyetlerini başlatacağız" dedi.
Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Ayhan Tozan da vatandaşların isteği olan her kursta İŞKUR olarak kendilerinin de olacağını bildirdi.
Konuşmaların ardından 98 günlük teorik ve uygulamalı bahçıvanlık eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa
Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il:...