Bilkent Şehir Hastanesi için Hacettepe’de Kavşak Çalışması...

Bilkent Şehir Hastanesi için Hacettepe'de Kavşak Çalışması Başladı

Bilkent Şehir Hastaneleri’nin açılmasıyla  trafik yoğunluğunun daha da artacağı Eskişehir Yolu’nda trafiğin rahatlatılması amacıyla Hacettepe Üniversitesi Köprülü Kavşağı ve Eskişehir Yolu hastane girişine üst geçit yapımı için, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait onlarca kamyon ve işçi bu sabah saatlerinde çalışmalara başladı.

17 Ağustos 2018 - 17:03 - Güncelleme: 17 Ağustos 2018 - 17:03

Bilkent Şehir Hastaneleri’nin açılmasının ardından Eskişehir Yolu’nda oluşacak trafik yükünün azaltılması amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başladığı yeni yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İlk kazmanın geçtiğimiz yıl ODTÜ Teknokent girişine vurulduğu çalışmaların tamamlanmasıyla Bilkent Şehir Hastanesi ve çevresindeki trafik akışı yeniden düzenlenecek.

 

HACETTEPE KAVŞAĞINDA DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Yeni trafik akışını düzenleyecek çalışmalar kapsamında, Hacettepe Üniversitesi köprülü kavşağında çalışmalar  bu sabah saatlerinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait onlarca kamyon ve işçiyle başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait onlarca kamyon bölgeProje kapsamında Angora Bulvarı’ndan hastaneye doğru, projenin ilk kazmasının vurulduğu ODTÜ Teknokent Kavşağı’na bağlanan yeni bir yol yapılacak. Çalışmaların başladığı yapım işinin ardından, Angora Bulvarı üzerinde Ankara ve Beysukent istikametlerindeki trafik sürekliliği sağlanarak Hacettepe-Beytepe kampüs yolu kesişiminde oluşan araç trafiği rahatlatılacak.  Çalışmalar kapsamında 3 geliş 3 gidiş olmak üzere toplam 6 şerit olarak yapılacak. Ana ve yan yolların birbirinden ayrılacağı üst geçidin toplam uzunluluğu 102 metre olacak.  Angora Bulvarı’ndan Eskişehir Yolu istikametinde sürekliliğin sağlanacağı kısım 2 şerit ve 355 metre uzunluğunda planlandı. Oluşturulan yapı, Angora Bulvarı üst geçidinden geçerek, Hacettepe-Beytepe kampüs yolu Eskişehir Yolu istikametine devam edecek.

Ayrıca, Angora Bulvarı’ndan hastaneye doğru açılan yol üzerinde toplam 3 köprülü kavşak çalışması gerçekleştirilecek.

 

SABANCI VE ANKARA BULVARLARINA DA BAĞLANACAK

Hastaneler bölgesinin tek bağlantısı sadece Bilkent Köprüsü’nden olmayacak, Sabancı ve Ankara bulvarlarına da bağlanacak.   Hacettepe Köprüsü de yenilenecek. Eskişehir Yolu üzerinde, Sabancı Bulvarı’na köprülü kavşak ile bağlanacak. Aynı yol Ankara Bulvarı’na kadar uzayacak.

 

2018/08/1370377.jpg
2018/08/7145948.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x