Bilkent Şehir Hastanesi’nin Yol Çalışmaları Devam Ediyor!...

Bilkent Şehir Hastanesi'nin Yol Çalışmaları Devam Ediyor! Yollarda Son Durum Ne? Detaylar Haberimizde…

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent’in farklı noktalarında başlattığı yol çalışmalarının bir kısmı hizmete açılırken bir kısmında da çalışmalar devam ediyor. Bilkent Şehir Hastanesi’ni çevreleyecek yollar da bunlar biri… Hastane yollarındaki son durumu, Haber Ankara okuyucuları için yazdık. Detaylar haberimizde…

20 Eylül 2018 - 12:33 - Güncelleme: 20 Eylül 2018 - 12:33

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent’in dört bir yanında başlattığı yol çalışmaları hızla devam ediyor. Akköprü ve Kepekli kavşakları ile Samsun Yolu Telekom önündeki çalışmaların tamamlanmasının ardından Ankaralıların gözleri Bilkent Şehir Hastanesi çevresine yapılan yollara çevrildi. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ilk kazmanın ODTÜ Teknokent Kavşağı’na vurulduğu yeni yolların tamamlanmasıyla Bilkent Şehir Hastanesi ve çevresindeki trafik akışı da yeniden düzenlenmiş olacak. 

KÖPRÜ YÜKSELMEYE BAŞLAYACAK

Bu kapsamda 3 bölgede yol yapım işleri yoğunlaşmış durumda. Hacettepe Üniversitesi kavşağında yaklaşık 1 ay önce başlayan çalışmalar sürerken, Eskişehir Yolu üzerinde ve Sabancı ile Ankara bulvarlarında bağlantı imalatları da devam ediyor. Hacettepe Üniversitesi önüne yapılan köprülü kavşak düzenlemesinin fore kazık işlemleri bitti. Köprülü kavşak yakında yükselmeye başlayacak. 

4 AYDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Başlatılan projeye göre; Angora Bulvarı’ndan Bilkent Şehir Hastanesi’ne doğru yeni bir yol yapılacak. Angora Bulvarı üzerinde Ankara ve Beysukent istikametindeki trafik sürekliliği sağlanacak, Hacettepe-Beytepe kampüs yolu kesişiminde oluşan araç trafiği rahatlatılacak. 3’er şeritli toplam da 6 şeritli bir yol yapılacak. Ana ve yan yolların birbirinden ayrılacağı köprülü kavşağın üst kısmının toplam uzunluğu 102 metre olacak. Hacettepe ve Bilkent bağlantısının 4 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Dilvin Kaygusuz - Özel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x