Bitlis’te Ramazan Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Bitlis’te...

Bitlis'te Ramazan Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Bitlis'te Bayram Namazı Saati

Türkiye 25 Haziran 2017 Pazar günü Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Bitlis’te bayram namazı saat kaçta, Bitlis’te bayram namazı ne zaman, Bitlis’te Ramazan Bayramı için namaz saat kaçta, Bitlis’te bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Bitlis’te Ramazan Bayramı namaz vakti...

24 Haziran 2017 - 15:22 - Güncelleme: 28 Haziran 2017 - 14:39

Türkiye 25 Haziran 2017 Pazar günü Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Bitlis’te bayram namazı saat kaçta, Bitlis’te bayram namazı ne zaman, Bitlis’te Ramazan Bayramı için namaz saat kaçta, Bitlis’te bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Bitlis’te Ramazan Bayramı namaz vakti...

 

Bitlis’te, Ramazan Bayramı'nda  bayram namazı, 05.33'de kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Bitlis’te 05.33'de camilere akın edecek.

 

Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.

BAYRAM NAMAZININ ÖNEMİ
 

Müslümanların dini anlamda, cuma dışında iki büyük bay­ramı vardır: Fıtr ve Azha... Birincisi, Ramazan Bayramına, ikinci­si Kurban Bayramına delalet eden isimlerdir.

 

Bu iki bayramda cumadan farklı şekilde bir kaynaşma, görüşme, selamlaşma, tebrikleşme ve fakirlere yardım elini uzat­ma; dostları ve yaşlıları ziyaret etme kendini gösterir. Böylece küçüklerin, fakirlerin, muhtaçların daha çok sevindirildiği; büyüklerin daha çok saygı ve ilgiyle ziyaret edildiği bu günlerde şüphesiz ki İslam'ın yüce hikmetleri söz konusudur.

 

İman ve kültür birliği çerçevesinde kalpler feyiz ve rahmet le dolup taşar; vicdanlar huzura kavuşur; aileler geniş çapta sevgi ve saygı havası içinde kaynaşma ortamı bulur; inanan herkes için bayram huzur, güven, neşe kaynağı olur.

 

Bunun için bayram günü her müslümanın güzel ve temiz el­bisesini giymesi, güzel koku sürünmesi, güzel bir görünüm arzetmesi, daha çok cömert olması ve daha fazla dost ve yakınlarıyla buluşması sünnet kılınmıştır.

 

Camiye namaza, dostuna ve büyüklerine ziyarete giden mü'minin, -düşman tehlikesi yoksa- silah taşıması mekruhtur.

 

Mümkün olduğu takdirde camiye yaya gitmek, camiden eve dönerken başka bir yol izlemek, yolda tekbir getirmek de sünnettir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı